en hekken ongemerkt en ongewild worden verplaatst en zed dienten gevolge nog wel eens eigendomsverkrijging door middel van ver jaring kannen plaats hebben zonder dat dit in het kadaster wordt verwerkt. Mogelijk zou men dit de kop kunnen indrukken door de eigendomsverkrijging door verjaring af te schaffen, doch dit middel komt mij voor erger te zijn dan de kwaal die het moet bestrijden. Mij althans komt het ongewenst voor, dat men tientallen jaren nadat een strook over de kadastrale grens in gebruik is genomen, bijv. ingevolge een ongewilde en ongemerkte verplaatsing van een heg, men weer op de oude grens zou moeten terugvallen, vooral als in middels op die strook een zijmuur van een huis is gezet, dat dus gedeeltelijk over de kadastrale grens staat. Maar ik meen dat ook bij handhaving van de mogelijkheid van eigendomsverkrijging door verjaring het bij een hermeting voor een ieder bindend vaststellen van de grenzen zijn nut heeftmen heeft dan weer voor geruime tijd vaste grond onder de voeten. 203 The legal value of the Cadastre.The author deals mainly with two questions. 1. To what extent can the Cadastre answer the question: Who is the owner of a particular plot? Among other things, the similarities and dissimi larities in transfer of immovable, as opposed to movable, property are discussed in detail. 2. To what extent can the Cadastre answer the question: Where do the boundaries of a plot lie Two interesting cases of disputes about the boundaries of a plot and their solution are discussed.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 17