verenigingen niet tot het nemen van besluiten zouden leiden, die een slechtere organisatievorm dan de huidige ten gevolge zouden hebben. De voorzitter merkte nog op, dat het pessimistisch geluid be treffende de regionale bijeenkomsten in het jaarverslag te niet gedaan was door de activiteiten op dit gebied na de samenstelling van het jaarverslag. Ook deelde de voorzitter nog mede, dat de heer Ir. C. W. Moor afgetreden was als lid en voorzitter van de examencommissie. Hij bedankte hem voor de vele en goede diensten door hem in deze functie verleend. Het jaarverslag van de secretaris werd zonder wijzigingen goed gekeurd; de kascommissie, bestaande uit de heren Ir. J. G. Tie- meijer en Ir. A. Waalewijn, had schriftelijk verslag uitgebracht omtrent de rekening en verantwoording van de penningmeester en deelde mee deze in orde te hebben bevonden. Ook het financieel verslag werd aanvaardde penningmeester werd over het afgelopen jaar gedechargeerd. Tot nieuwe leden van de kascommissie werden benoemd de heren Ir. A. Waalewijn en Ir. J. E. Alberda. Na een discussie, waaraan Prof. ir. W. Baarda, Prof. A. Kruidhof en Prof. R. Roelofs deelnamen, werd duidelijk dat het internationaal contact, bedoeld in punt 3 van de agenda, gesplitst moest worden in: ainternationale verplichtingen, zoals o.a. ver tegenwoordigingen van de N.L.F. in de internationale verenigingen en eventuele officiële afvaardigingen van de N.L.F. en b) inter nationale contacten van de afzonderlijke leden op wetenschappelijke bijeenkomsten in het buitenland. De kosten voortvloeiend uit het onder punt a genoemde, moeten naar de mening van het Hoofdbestuur uit de normale middelen van de N.L.F. worden bestreden; hiervoor is een post van f. 1000. op de begroting bestemd. De vergadering ging met deze gedachte akkoord. Het Hoofdbestuur zal verder het bezoek aan wetenschappelijke bijeenkomsten in het buitenland zoveel mogelijk bevorderen. Het ligt in de bedoeling uit de kas van de S.O.L.C. geldelijke tegemoet komingen te putten. De groep die voor dit internationale contact in de eerste plaats in aanmerking komt, is die der jongere afgestu deerde geodeten. Via het tijdschrift zullen de belangstellenden in kennis gesteld worden van de mogelijkheid tot het ontvangen van een tegemoet koming voor een bepaalde bijeenkomst. In dit bericht zal het te vergoeden bedrag worden vermeld. Gegadigden kunnen zich dan opgeven bij de secretaris van de N.L.F., waarna het dagelijks bestuur van de N.L.F. een keus zal maken uit de gegadigden. Aan het bestuur van de S.O.L.C. zal dan worden verzocht gelden be schikbaar te stellen. De uitgezondenen dienen na afloop van hun uitzending schriftelijk aan het Hoofdbestuur een verslag uit te brengen, dat eventueel gepubliceerd zal worden. Hierna werd de begroting goedgekeurd met de aantekening, dat 252

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 68