253 aan een verhoging van de contributie-afdracht door de verenigingen niet is te ontkomen. De periodiek aftredende voorzitter, Prof. ir. G. F. Witt, werd bij acclamatie als zodanig herkozen. Ook de redacteuren Prof. ir. G. J. Bruins, Mr. ir. C. G. van Huls en Ir. H. L. van Gent werden bij acclamatie als zodanig her benoemd, nadat hun dank was gebracht voor de verrichte werk zaamheden. In verband met twee vacatures in het S.O.L.C. bestuur, ontstaan door het periodiek aftreden van de heren J. H. Sanders en Ir. C. W. Moor, waarvan de eerste niet en de laatste wel herkiesbaar was, werden de volgende voordrachten door de vergadering vast gesteld. a. i. Ir. I. P. Toussaint, 2. W. L. Lievaart, b. 1. Ir. C. W. Moor, 2. Ir. G. A. van Wely. Punt 8 van de agenda betreffende de wijzigingen van de Statuten werd na enige discussie aanvaard. Het afzonderlijk lidmaatschap voor het N.L.F. vervalt dus in de toekomst. Bij de rondvraag vestigde Prof. ir. W. Baarda, bijgevallen door Prof. ir. W. Schermerhorn, de aandacht op de organisatie van de F.I.G. congressen. Men is nu te veel afhankelijk van het organi serende land. Hij verzoekt het N.L.F. bestuur steeds het weten schappelijk karakter van het F.I.G. te willen accentueren. Om het wetenschappelijk karakter van het vierjaarlijkse F.I.G. congres te handhaven dacht Prof. Baarda aan een permanente commissie, die belast zou worden met de voorbereiding van de congressen. Te plm. 10.30 uur sloot de voorzitter de Huishoudelijke verga dering. Na de koffiepauze luisterden de aanwezigen nog naar Prof. dr. K. Neumaier, die sprak over ,,Het gebruik van ponskaarten bij het Oostenrijkse Kadaster", en naar Prof. ir. G. F. Witt, die een beeld gaf over de mogelijkheden van mechanisatie en auto matisering van het Nederlandse kadaster. De voorzitter dankte de sprekers, de leden van de congres commissie en allen die verder hadden meegewerkt aan het doen slagen van dit congres. Het congres werd des middags besloten met een rit naar het Nationale Park ,,De Hoge Veluwe" waar gezamenlijk een koffie maaltijd werd genuttigd met aansluitend een bezoek aan het Kröller-Müller Museum of een wandeling door het park. Terugblikkend op dit 18e congres meen ik te mogen stellen, dat ieder voldaan huiswaarts is gekeerd. Het aantal deelnemers was zeer hoog. Het gehalte van de gehouden voordrachten uitstekend. Het damesprogramma zeer geslaagd. De stemming en de sfeer waren uitmuntend. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 69