2Ó2 Voordelen: grote elasticiteit, weinig onderhevig aan invloeden van vochtig heid, thermisch en chemisch stabiel. Toepassing van kruisdraden uit kapron (een kunsthars)astronomische metingen van de eerste orde in Oost-Siberië. 526.3 Geodetische triangulatie 526.911 Durnjew, A. J.: Neue Systeme für die Anlage geodatischer Netze. Ausgew. Übersetzg. fremdsprachl. Fachlit. Techn. Hochsch. Dresden. Geod. Inst. (1959) 5/6, 328 blz., 118 afb., 8 bijv., 8 tab., 85 litt. Vertaald uit het Russisch door Franke, Deumlich. Nieuwe systemen van geodetische netten met verschillende nauwkeurig heid en doeleinden onder gebruikmaking van hulppunten. Ontwikkeling van de methode van de voor- en achterwaartse snijdingen. Door de beschreven methode te gebruiken kan de nauwkeurigheid aan merkelijk worden verhoogd. Er worden formules gegeven voor de schatting van de nauwkeurigheid in dubbele driehoekskettingen en in driehoeksnetten. Onderzoek van de methode aan de hand van voorbeelden uit de praktijk. 526.15: 526.6/7 Bepaling van de vorm van de aarde\ aslronomisch-geodetische gegevens Jeremejew, W. F.; Jurkina, M. J.: Bestimmung von Gestalt und Abmessung der Erde nach astrono- misch-geodatischen und gravimetrischen Unterlagen. Sowjetische Arbeiten aus höherer Geodasie und Geophysik. Teil I. Ausgew. Übersetzg. fremdsprachl. Fachlit. Techn. Hochsch. Dresden, Geod. Inst. (1958) 1, blz. 104-168, 4 afb., 17 tab., 1 bijv., 13 litt. Vertaald uit het Russisch door Franke, Deumlich. Gemeenschappelijke verwerking van gravimetrische en geodetische ge gevens, volgens Molodenski. Al eerder bepaalde elementen van de plaatse lijke ellipsoïde kunnen gebruikt worden. Bepaling van de verschillende constanten van de ellipsoïde. 551.241 Eigenbeweging van de aardkorst 525.622 Getijden Boneff, N.: Sur le contour des continents terrestres. Influence probable de la lune. Astron. Nachr., Berlijn 284 (1958) 4, blz. 155-160, 6 litt. Volgens de theorie van Wegener drijven de continenten op de aarde van het oosten naar het westen. Naar de mening van de auteur verschuiven de continenten in de richting van de meridianen, zoals uit vele factoren schijnt tè kunnen worden bewezen. Deze meridionale spanning, die in overeenstem ming is met een seculaire vermindering van de afplatting van de aarde, kan tenslotte worden verklaard uit de door de maan teweeggebrachte getij beweging. Vermoedelijk duurt de ontwikkeling van het systeem aarde-maan nog voort. 526.14/.15 Schietloodafwijkingen, isostasie, vorm van de aarde 526.64 Kazinskij, V. A.: Interpoljacionnye polinomy v primenenii k issledovaniju figury Zemli. Izv. AN SSSR. Ser. geofiz. (1959) 2, blz. 301-303. Toepassingsmogelijkheden van interpolatiepolynomen bij de berekening van de afwijkingen van de vorm van de geoïde van die van de sferoïde volgens de formule van Stokes of van de schietloodafwijkingen volgens de formule

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 78