Berichten 2Ö4 staan dat een regelmatig verloop van de rekenwerkzaamheden mogelijk is en dat daarbij een grotere economie kan worden bereikt. De prestatie wordt vergeleken door een coördinatentransformatie door te rekenen met een Brunsviga 183 en eveneens met een Zuse 11. Slotconclusies voor een rationeel gebruik van de nog in bedrijf zijnde tafelrekenmachines Kadaster en Hypotheken Benoemd tot hoofdlandmeter-A m.i.v. 1-7-1960 de hoofdlandmeter Ir. M. J. te Nuyl te Groningen Rvk. Aangewezen als hoofd van het bureau van de Landmeetkundige diens te Amsterdam m.i.v. 1-7-1960 de hoofdlandmeter-A Ir. M. J. te Nuyl te Groningen Rvk. Wijziging organisatie. Per 1-7-1960 is de reproduktie-mrichtmg van net kadaster afgescheiden van het bureau van de Landmeetkundige dienst te Amsterdam en gevoegd bij het bureau van de Fotogrammetrische dienst van het kadaster te 's-Gravenhage. De werkzaamheden van de reproduktie- inrichting zullen voorlopig nog worden verricht te Amsterdam, Droogbak ia. Topografische dienst Onderscheiding. Benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau de directeur-kolonel J. H. Bramlage. Eervol ontslagen m.i.v. 1-7-1960 wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de directeur-kolonel J. H. Bramlage. Benoemd m.i.v. 1-7-1960 tot directeur het hoofd van de Opnemingsdienst W. F. den Hengst; tot hoofd van de Opnemingsdienst de hoofdland meter Ir. J. A. C. E. van Roermund; tot chef van de Landmeetkundige afdeling de landmeter ie klasse Ir. L. van Zuylen; tot wnd.-hoofd van de Bedrijfsdienst de landmeter Ir. A. J. Kers. Technische Hogeschool te Delft Onderscheiding. Aan Prof. R. Roelofs is bij Koninklijk Besluit verlof verleend tot het aanvaarden van de onderscheiding:^ Ridder in de orde van verdienste van Italië (,,A1 Merito della Republica Geslaagd voor het ingenieursexamen geodetisch-ingenieur op 23-6-1960: W. Flinterman en J. van Mierlo. Bataafse Internationale Petroleum Mij. N.V. Overleden op 31-5-1960 de chef-topograaf H. Abbes, c.l. Nederlandse Landmeetkundige Federatie Geslaagd', voor het examen landmeettechnicusF. Butter, H. J. M. Elich, J. de Groot, G. Jordens, M. H. J. van Komngsbruggen, F Mo'oy en W. Stronk te Amsterdam, C. J. M. van Gorp, H. Kraaye- veld en W. M. Lokhorst te Utrecht, J. van 't Hoff te Haarlem, G. H. Huizing te Assen, J. de Jong te 's-Gravenhage, H. B. van Rijn te Eind hoven, J. Vis en J. van der Zee te Dordrecht, H. J. Vrielmk te s-Her- togenbosch; voor het examen landmeetkundig tekenaar: W. H. Dekker te Zwolle, E. A. Janssen te Nijmegen, J. J. Oosterwegel te Delfgauw, J. Roodt te Haarlem, G. Ch. Velberg te 's-Gravenhage, Joh. Ch. Wig leven te Voorburg; voor het examen landmeetkundig rekenaar: J. F. van Kalken te Helmond, J. A. Sijmens te Amsterdam, K. Wagenaar te Dordrecht. 7 juli i960 H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 80