Berichten 320 Aan de hand van een voorbeeld wordt aangetoond hoe eenvoudig geo detische berekeningen met goed resultaat kunnen worden uitgevoerd op oudere ponskaartenmachines, mits deze zijn voorzien van moderne aanvullen de onderdelen. Er wordt een kort overzicht gegeven over de verschillende fasen waarin men het werk gesplitst kan denken. De belangrijkste schakel elementen van de gebruikte tabelleermachine worden besproken. Kadaster en Hypotheken Eervol ontslagen m.i.v. 1-12-1960 de hoofdlandmeter A D. de Groot te Utrecht B.L.W. Benoemd m.i.v. 1-7-1960 tot hoofdlandmeter de landmeters ie klasse Ir. G. S. C. van Beek te Maastricht en K. E. Renkema te Winschoten; tot landmeter de adj.-landmeters Ir. H. H. de Groot te Leeuwarden en Ir. W. J. F. Krietemeyer te Breda; tot adj.-landmeter te Roermond Ir. W. Flinterman. Verplaatst m.i.v. 1-8-1960 de hoofdlandmeters G. Kikkert van Gorinchem naar Dordrecht en Ir. C. C. J. Hol van Rotterdam naar Dordrecht; m.i.v. 16-8-1960 de landmeter ie klasse H. R. Massink van St. Maartensdijk Rvk naar Groningen Rvk. Aangewezen als hoofd van bureau te Dordrecht de hoofdlandmeter G. Kikkert aldaar. Overleden te 's-Gravenhage op 17-9-1960 in de ouderdom van 66 jaar de gep. inspecteur bij het Kadaster in Ned.-Indië H. J. Valkenhoff. Technische Hogeschool te Delft Bevorderd bij de geodesie m.i.v. 1-1-1960: tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A Ir. A. H. Kooimans; tot wetenschappelijk hoofdambtenaar Ir. J. E. Alberda. Benoemd m.i.v. 1-1-1960 tot wetenschappelijk ambtenaar Ir. G. L. Strang van Hees. Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Adresverandering. De penningmeester J. R. P. Bakker woont thans op het adres Stalpaertstraat 44 te Alkmaar. Studiekring voor Cultuurtechniek Najaarsbijeenkomst i960. Op donderdag 17 november i960 organiseren de Sectie en de Studiekring voor Cultuurtechniek te Utrecht een gezamenlijke bijeenkomst, die zal zijn gewijd aan „de cultuurtechniek in het buitenland". Als inleiders zullen optreden Prof. dr. R. A. J. van Lier, Ir. C. H. J. Maliepaard, Ir. J. Nugteren en Prof. ir. G. J. A. Terra. Ir. C. H. J. Maliepaard heeft de leiding van de bijeenkomst. Nadere bijzonderheden omtrent het programma zullen tijdig aan de leden worden doorgezonden. 21 september i960. H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 60