Het zal u daarbij ongetwijfeld opvallen, dat het laatste gedeelte van de lijst onderwerpen bevat, die speciaal de huidige leden van het Gezelschap zullen aanspreken, doch waarvoor de belangstelling in wijdere kring slechts gebaseerd zal zijn op het feit, dat zij prettig leesbaar zijn en wellicht aangename associaties oproepen aan de eigen ervaringen van de lezer in een min of meer ver verleden. De vak-technische artikelen verdienen ongetwijfeld de aandacht van elke geodeet. De wijze waarop de auteurs hun onderwerpen hebben behandeld wijkt in het algemeen sterk af van wat u gewoonlijk in leesboeken of tijdschriftartikelen aantreft. U zult weinig formules aantreffen, doch veeleer verhandelingen van algemene en beschouwende aard. De hoofdlijnen, waarlangs zich de ontwikkeling van de landmeet kundige instrumenten in de ruimste zin heeft bewogen, worden duidelijk aangegeven, de wezenlijke beperkingen t.a.v. de bereik bare nauwkeurigheid van verschillende methoden worden uiteen gezet en in enkele gevallen worden verwachtingen voor de toekomst uitgesproken. Met de uitgave van dit Lustrumboek heeft „Snellius" de geo detische litteratuur in Nederland verrijkt op een wijze die alle lof verdient. Het is dan ook zonder enig voorbehoud dat ik u adviseer: koop dit boek!, omdat: de inhoud op hoog peil staat en zeker uw interesse zal hebben, de uitvoering bijzonder goed belooft te worden, 345 Prof. ir. G. J. Bruins, Lengte- en basismeting. Ir. M. Haarsma, Hoekmetingen. Ir. A. Waalewijn, Hoogtemeten en waterpassen. Ir. J. C. de Munck, Elektronische afstandmeting. J. Th. Verstelle, Radioplaatsbepaling. Ir. J. Rolff, Geodetische astronomie. Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, Toestellen voor zwaartekrachtsmeting te land en ter zee. Ir. J. Rolff, Vormbepaling van de aarde door middel van waarnemingen van aardsatellieten. Ir. F. L. Corten, De luchtopname in de fotogrammetrie. Prof. dr. ir. W. Schermerhorn, Instrumenten voor fotogrammetrische kaartering. Ir. B. G. K. Krijger en H. C. van den Hoek, Rekenmachines en -automaten. Ir. L. van Zuylen, Cartografie. Ir. W. Langeraar, De hydrografische opnemer en zijn instrumentarium. Ir. P. A. G. Beugels, Geodetisch instrumentarium van de mijnmeter. Ing. J. Loodts, Beschouwingen aangaande de geodetische instrumentatie en de meettechniek bij Zuidpoolexpedities. Het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius". ,,Snellius" in de afgelopen vijf jaren. Buitenlandse excursies. Zomerkampen. „Snellius" 1950-1960. Indrukken en belevenissen van een voormalig personeelslid. Mengelwerk. Varia. Internationaal en nationaal verenigingsverband. Landmeetkundige instellingen en diensten. Inhoud.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 27