347 In de openingszitting, onder leiding van de president van de F.I.G., Dr. Schiffmann, spraken o.a. de voorzitter van de „Chambre Syndicale des Géomètres-Experts Immobiliers", de voorzitter van de „Union Beige des Géomètres", en de voorzitter der F.I.G. woorden van welkom. Van de behandelde agendapunten wil ik over een aantal belang rijke onderwerpen enige mededelingen doen. Het verslag van de zittingen van het Comité Permanent in Krakow, in 1959 gehouden, werd goedgekeurd. De berichten van de secretaris-generaal en de penningmeester, waarin nogmaals Prof. Roelofs, Prof. Baarda en Ir. Govers dank werd gezegd voor de onberispelijke wijze waarop zij de zaken van de F.I.G. tijdens hun bestuursperiode hebben behartigd, geven geen aan leiding voor verder commentaar. Een voorstel van de vertegenwoordigers van Groot-Britannië op het tiende congres in Wenen voor commissie IV aandacht te schenken aan de „Economische factoren in de stadsvernieuwing" werd aanvaard. De samenstelling van het woordenboek zal zeer waarschijnlijk voor eind i960 gereed zijn. De gebruikte talen zijn Frans, Duits en Engels. Ieder land dat niet één dezer talen als voertaal gebruikt, is in de gelegenheid een aanvullende lijst voor zijn eigen taal te vervaardigen. De voorzitter dankte in het bijzonder de instituten in Duitsland, Frankrijk en Engeland voor hun medewerking en de Unesco voor een financiële bijdrage. Het drukken van het woordenboek moet geheel voor rekening van de F.I.G. komen. Het vinden van een geschikte drukker bleek moeilijkheden te hebben opgeleverd. Tenslotte hebben de collega's Baarda en Roelofs in zeer korte tijd een gunstige oplossing weten te vinden. De kosten van het drukken in Nederland waren het laagste (de helft van de prijs die in Frankrijk werd gevraagd). Wel moet de F.I.G. een garantiebedrag aan de uitgever betalen, voor welk doel van elk land een bedrag van Zw. frs. 150.wordt gevraagd. Nederland heeft toegezegd dit bedrag te willen voldoen. België stelde voor een nieuwe commissie in te stellen, waarin vertegenwoordigers van West-Duitsland, Frankrijk, Italië, Luxem burg, Nederland en België zitting zullen nemen en die als taak heeft de gelijkwaardigheid der verschillende diploma's op geodetisch gebied en de daaruit voortvloeiende bevoegdheden in de genoemde landen te onderzoeken. Dit voorstel werd in deze vorm niet aan vaard. Wel was men bereid een sub-commissie in commissie VII met deze werkzaamheden te belasten. Als voorzitter van de sub commissie werd de heer Marstboom (België) aangewezen. Neder land zal in deze sub-commissie door de heer Ir. B. Scherpbier worden vertegenwoordigd. Op verzoek van de „Oesterreichische Verein für Vermessungs- wesen" wordt het tiende congres van 1961 naar 1962 verschoven. Het ligt in de bedoeling de daarna te houden congressen in 1965

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 29