348 en 1968 resp. in Italië en Londen te houden. De volgende zitting van het C.P. in 1961 zal in Bern worden gehouden. Uit het bericht van het Office International du Cadastre et du Régime Foncier (dat thans in Nederland zetelt) bleeko.rn.dat het verzamelde documentatiemateriaal zich in Den Haag bevindt, met uitzondering van hetgeen in Engeland aanwezig is. Er worden pogingen in het werk gesteld ook dit materiaal ter beschikking te krijgen. In de rondvraag kwam het voor Nederland vererende verzoek aan de orde om op het tiende congres de benoeming van Prof. Roelofs tot président-honoraire der F.I.G. voor te stellen. Prof. ir. G. F. Witt Vergadering van Commissie II (kadaster en ruilverka veling) van de F.I.G. te Belgrado van 11 t/m 13 juli 1960. De zittingen vonden plaats in het gebouw van de Federatie van Ingenieurs en Technici van de Volksrepubliek, bij welke federatie ook de Vereniging van geodetisch-ingenieurs en landmeters is aangesloten. Onderwerpen van bespreking waren: 1. Het in ontwerp zijnde rapport van Dr. Kurandt aangaande het kadaster, waarvoor door de verschillende landen vragen lijsten zijn beantwoord, welke beantwoording nog nadere toe lichting behoefde. 2. De invloed van de boerderij verplaatsing op de verbetering van de landbouwkundige struktuur in het kader van de ruilverkave ling. De algemene rapporteur Tanner (Zwitserland) gaf een samenvatting en een beschouwing naar aanleiding van de ontvangen rapporten. 3. Gebruik van de luchtfotogrammetrie voor de samenstelling van de grondplans, nodig voor de uitvoering van een ruilverkaveling. De algemene rapporteur Gastaldi (Frankrijk) leverde, eveneens aan de hand van de ingediende rapporten, een kritische studie, waarin hij de fotogrammetrische methode vergeleek met de klassieke methode. De bedoeling is de behandeling van de genoemde onderwerpen, mede door de verstrekking van nog ontbrekende gegevens, in het komende jaar af te ronden. Aan de discussies werd deelgenomen door vertegenwoordigers uit België, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, Nederland, Yougo- Slavië, Zweden en Zwitserland, tezamen 16 personen. Tijdens de besprekingen kregen de gastheren gelegenheid uit eenzettingen te geven omtrent doelstellingen en methoden van de ruilverkaveling en het kadaster in Yougo-Slavië. Verschillende instituten werden bezocht, waarvan vermeld kan worden dat a. de reproduktie-afdeling (Geokarta) met een verouderde -

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 30