354 een schrijvende telmachine en een kast met de nodige elektronische apparatuur, waarvan de totale prijs ruim f. 35000,bedraagt en waarbij het werktempo in hoofdzaak wordt bepaald door de snelheid, waarmee percelen met de wagenplanimeter kunnen worden omlopen. Het resultaat bij dit laatste instrumentarium is, dat ten slotte wordt beschikt over gegevens in een ponsstrook, die bij verdere berekeningen in een elektronische rekenmachine (bijv. schattings berekeningen voor de ruilverkaveling) kunnen worden gebruikt. Terugblikkend op het congres in Bremen meen ik te mogen stellen dat dit als zeer geslaagd mag worden aangemerkt. Ir. H. L. van Gent Nederlandse Landmeetkundige Federatie Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 30 september 1960 te Utrecht. Aanwezig zijn de heren: Prof. ir. G. F. Witt (voorzitter), W. L. Lievaart, Prof. A. Kruidhof, Ir. W. J. J. van Lent, Ir. A. Scheffer, Ir. F. Schuurman en Ir. I. P. Toussaint. Afwezig met kennisgeving: Prof. R. Roelofs, Ir. H. L. van Gent en Ir. H. van den Berg. Het verslag van de vorige vergadering wordt ongewijzigd goed gekeurd. De voorzitter brengt verslag uit van de vergadering van het Comité Permanent (F.I.G.) gehouden te Brussel in juni j.l. Een definitief besluit omtrent de verhoging van de afdracht door de aangesloten verenigingen aan de N.L.F. is nog niet ge vallen. Waarschijnlijk zal dit besluit op de volgende hoofdbestuurs vergadering van 1 december genomen worden. Het verslag en de rekening en verantwoording van de S.O.L.C. worden goedgekeurd. Aangaande de opzet en uitwerking vaneen jubileumcongres 1961 en studiedagen 1961 wordt uitgebreid van gedachten gewisseld, zonder dat er definitieve beslissingen genomen worden. De secretaris der N.L.F., Ir. I. P. Toussaint Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Notulen van het openbaar gedeelte van de algemene vergadering, gehouden te Utrecht op 29 oktober 1960. Aanwezig: 93 gewone en buitengewone leden, te weten: Allema, Avenarius, Bakker, Van Ballegooyen, Van Beek, Beetsma, Berendsen, Van den Berg, Van den Berge, Van Berk, Van Beuke ring, Bonekamp, Bruinsma, Daanje, Degenhart, Dik, Dogterom

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 36