357 te kunnen uitspreken. Juist nu er zoveel belangrijke onderwerpen aan de orde zijn is het gewenst dat het bestuur bestaat uit leden die uit eigen ervaring over deze zaken kunnen spreken en die zich niet geheel door mededelingen van anderen behoeven te laten leiden. Hij meent ook niet op zijn besluit te moeten terugkomen. De voorzitter wil nog gaarne, mede namens Ir. Van den Berg, verklaren dat er geen sprake is geweest van controverses in het bestuur. Zowel hijzelf als de secretaris hebben op de prettigste wijze met de overige bestuursleden samengewerkt en zij zullen daaraan dan ook bijzonder aangename herinneringen behouden. De voorzitter stelt dan de voorzittersverkiezing aan de orde. Uit de vergadering worden geen kandidaten gesteld, zodat Ir. M. J. te Nuyl bij enkele kandidaatstelling als voorzitter van de ver eniging verkozen is. De voorzitter wenst Ir. Te Nuyl geluk met zijn benoeming en spreekt de wens uit dat onder zijn leiding de ver eniging een goede tijd tegemoet zal gaan. Ir. Te Nuyl dankt in de eerste plaats de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en de voorzitter voor de vriendelijke woorden die deze aan zijn adres heeft gericht. Hij beseft volkomen dat de functie van voorzitter van K. en L. geen sinecure is en dat hij een zware en verantwoordelijke taak op zijn schouders gaat nemen. Hij vertrouwt echter op de medewerking van zijn mede bestuursleden en hoopt, samen met hen, constructieve arbeid te kunnen verrichten. Graag aanvaardt hij de benoeming tot voor zitter en hij geeft de vergadering de verzekering dat hij naar beste weten en kunnen al datgene zal doen wat van hem in deze functie wordt verwacht. De voorzitter deelt mede, dat in de vacature Van den Berg drie kandidaten zijn gesteld en wel Ir. G. S. C. van Beek door de af delingen Den Haag en Roermond, Ir. G. C. Dogterom door de afdelingen Friesland, Groningen-Drenthe, Deventer en Arnhem en Ir. D. van der Wulp door de afdelingen Amsterdam en Breda. Door de vergadering worden geen verdere kandidaten gesteld, waarna een schriftelijke stemming volgt. De uitslag van de stem ming is: 93 uitgebrachte stemmen, waarvan één van onwaarde. Ir. G. C. Dogterom verkreeg 55 stemmen, Ir. D. van der Wulp 19 stemmen en Ir. G. S. C. van Beek 18 stemmen. Ir. G. C. Dogterom is hiermede gekozen als lid van het hoofdbestuur. De voorzitter wenst ook Ir. G. C. Dogterom geluk met zijn be noeming. 5. Bespreking in verband met het lidmaatschap van de N.L.F. Voor het doen van enkele mededelingen aangaande de Neder landse Landmeetkundige Federatie geeft de voorzitter het woord aan de secretaris van deze federatie, Ir. I. P. Toussaint. Ir. Toussaint geeft allereerst een toelichting op de komende contributieverhoging van de N.L.F. Deze contributieverhoging is nodig omdat in het hoofdbestuur is besloten meer dan tot nu toe het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 39