358 geval was internationaal contact ter hand te gaan nemen. Hiervoor is dan ook op de begroting een extra bedrag van f. iooo.uitge trokken, welk bedrag geheel uit de contributieverhoging zal moeten komen. Tegelijk met deze contributieverhoging zal er ook een wijziging komen in de regeling voor de afdrachten door de diverse verenigingen aan de Federatie. De bestaande regeling gaf geen aan leiding tot moeilijkheden, maar voldeed toch niet geheel. Het Dagelijks bestuur wil daarom aan het Hoofdbestuur enkele wij zigingen voorstellen. In februari 1961 zal het 25 jaar geleden zijn dat de Nederlandse Landmeetkundige Federatie werd opgericht. Aan dit jubileum zal de nodige aandacht worden besteed en de plannen hiervoor verkeren reeds in een vergevorderd stadium. Waar de viering zal plaats vinden is nog niet bekend, maar men kan er wel op rekenen dat dit in de herfst zal geschieden op een tweedaagse bijeenkomst waarvoor ook de dames zullen worden uitgenodigd. De voorzitter dankt Ir. Toussaint voor zijn mededelingen en deelt de vergadering mede, dat de contributieverhoging voor de N.L.F. geen contributieverhoging voor de leden van K. en L. tot gevolg zal hebben. Hij stelt dan ook voor een eventuele contributie verhoging te aanvaarden, echter onder voorbehoud dat ook de andere aangesloten verenigingen zich hiermede akkoord zullen ver klaren. De vergadering verleent aan dit verzoek zijn goedkeuring. Ir. A. Govers stelt de vraag wanneer deze contributieverhoging zal ingaan. Dat zal toch pas in 1962 kunnen zijn, omdat het N.L.F.- congres van 1961 eerst de voorstellen zal moeten aannemen. Ir. I. P. Toussaint is van mening dat dit niet het geval is. De contributie wordt zijns inziens door het hoofdbestuur vastgesteld, zodat de verhoging reeds in 1961 kan ingaan, maar hij zal de statuten hierop naslaan. 6. Benoeming van vertegenwoordigers in het hoofdbestuur van de N.L.F Op voorstel van het bestuur wordt besloten als vertegenwoor digers van K. en L. in het hoofdbestuur van de Nederlandse Land meetkundige Federatie de voorzitter en de secretaris aan te wijzen. 7. Reglementswijziging. In verband met opheffing en samenvoeging van bureaus stuit de huidige indeling in afdelingen op bezwaren. Zowel de afdeling Friesland als ook de afdeling Zeeland zoeken daarom naar mogelijk heden tot combinatie met andere afdelingen. Aangezien een verdere samenvoeging van bureaus verwacht mag worden komt het het bestuur gewenst voor het huishoudelijk reglement zodanig te wijzigen, dat voortaan beslissingen over de indeling van de vereniging in afdelingen door de algemene ver gadering kunnen worden genomen. Met deze woorden brengt de voorzitter het bestuursvoorstel tot wijziging van art. 1 van het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 40