361 Ir. A. Govers spreekt zijn teleurstelling uit over het artikel van Mr. ir. C. G. van Huls („Wet Kadastraal Recht") in het oktober- n urn nier van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde. Er komen in dit artikel meerdere passages voor die hem zeer onaan genaam hebben getroffen. Een dergelijk artikel had hij niet van de heer Van Huls verwacht en een zodanige wijze van schrijven kan alleen maar tegenstellingen veroorzaken tussen de administratieve en de technische dienst van het kadaster. Hij betreurt dan ook de opneming van dit artikel. Mr. ir. C. G. van Huls begint met op te merken dat deze ver gadering niet de juiste plaats is voor een antwoord op de opmer kingen van Ir. A. Govers. Het Tijdschrift voor K. en L. is een zaak van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, terwijl hij hier niet aanwezig is als redacteur van dit tijdschrift, maar alleen als lid van K. en L. Mr. ir. van Huls meent, dat er inderdaad tegen stellingen zijn tussen de administratieve en de technische dienst van het kadaster en ook dat deze tegenstellingen zich zijn gaan toe spitsen. Toch moet men dit artikel beslist niet als een aanval zien, terwijl de schrijver ook geenszins de bedoeling heeft gehad zijn eigen standje te willen bevoordelen. Hij heeft alleen K. on L. willen prikkelen tot het ontplooien van wat meer activiteit. Wanneer Ir. A. Govers met hem over de inhoud wil discussiëren, dan is hij daartoe gaarne bereid, maar dan zullen de klachten eerst duidelijk geformuleerd moeten worden. Nadat nog enige opmerkingen zijn gemaakt sluit de voorzitter de discussie en hoopt dat Mr. ir. C. G. van Huls, die behalve hypotheekbewaarder toch ook lid van K. en L. is, zal willen mede werken aan het behouden van een goede verstandhouding tussen de beide delen van de kadastrale dienst. De voorzitter richt zich vervolgens tot de scheidende secretaris en brengt hem de dank van het bestuur over voor hetgeen hij in de betrekkelijk korte tijd dat hij deel heeft uitgemaakt van het be stuur, voor de vereniging heeft willen doen. Namens de vergadering sluit de heer Glerum zich bij deze woorden aan en dankt zowel de voorzitter als de secretaris voor hun werk in het belang van de vereniging. De heer Bakkér brengt dank aan de voorzitter, mede namens zijn medebestuursleden voor de prettige samenwerking en de goede geest die hij steeds in het bestuur heeft weten te handhaven. 12. Sluiting. Om 17 uur sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan alle aanwezigen, die ook nu weer zeer positieve bijdragen hebben geleverd, waardoor deze vergadering als bijzonder geslaagd mag worden bestempeld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 43