367 Inhoud van de 76ste jaargang (1960) Een fraaie prestatie ais men bedenkt dat deze mensen, zonder één woord van onze taal te kennen, hier in november 1956 als politieke vluchtelingen zijn aangekomen. Op 31 oktober i960 slaagden voor het kandidaatsexamen geodetisch- ingenieur: M. J. M. Bogaerts, M. W. F. J. Creusen (met lof), J. van der Mark, J. A. G. Roeleveld, L. Schipper, W. Sonnenberg, A. C. J. M. van der Stee, J. Timmerman, J. A. M. Wolters en C. Zeillemaker. Gemeentewerken Rotterdam, Afdeling Landmeten Burgemeester en Wethouders van Rotterdam hebben besloten m.i.v. 1-11-1960 de Afdeling Landmeten, die tot die datum deel uitmaakte van de Afdeling Bestratingen, te verheffen tot zelfstandige afdeling. De leiding van de Afdeling Landmeten blijft berusten bij de heer Ir. R. J. Rienks, geassisteerd door de heer W. L. Lievaart. Provinciale Waterstaat Benoemd tot Hoofd van de landmeetkundige dienst van de Provinciale Waterstaat in Drenthe Ir. W. Bakker, tot Hoofd van de landmeetkun dige dienst van de Provinciale Waterstaat in Limburg Ir. G. R. Tóth. 's-Gravenhage, 16 november i960. H. L. v. G. LANDMEETKUNDE Blz. Ir. J. C. de Munck. De werking en de theorie van de tellurometer 3 Ir. M. Haarsma. Tellurometermetingen26 Ir. D. C. de Bruij n. Enkele beschouwingen over het gebruik van de tellurometer4° Prof. ir. W. Baarda. Eenheden en Veelheden65 Ir. B. G. K. Krijger. Nauwkeurigheid van driehoeksnetten en snelliuspunten84 Ir. J. E. Alberda. Enige aspecten van de hoogtemeting. 92 Ir. E. F. Meerdink. Problemen bij de vereffening en berekening van triangulaties op bol en ellipsoïde104 Ir. J. J. H. Wijnands. De nauwkeurigheid van de lengtemeting 129 L. W. van den Muyzenberg en Ir. H. J. van Steenis. Aard en mogelijkheden van een leidingenkadaster321 Litteratuuroverzicht Boekbeoordeling door Ir. A. Scheffer: Haasbroek, Investigation of the accuracy of readings on alignment nomograms113 Ir. A. WaalewijnJordan Eggert Kneissl, Handbuch der Ver- messungskunde. Band III136 Ir. A. C. Scheepmaker: Miihlig, Grundlagen und Beobachtungs verfahren der Astronomisch-geodatischen Ortsbestimmung140 Prof. ir. J. G. Janssen: Compte rendu officiel du Neuvième congrès international des Géomètres256 Ir. J. C. de Munck: Gigas, Neue Wege der Dreiecks- und Höhen- messung258 Ir. J. E. Alberda: Wolf, Ausgleichungsrechnung nach der Methode der kleinsten Quadrate334

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1960 | | pagina 49