Inleiding en gebruiksaanwijzing In 1934 vierde de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde haar 50-jarig bestaan en volbracht het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde dienovereenkomstig zijn 50e jaargang. In 1936 verscheen de Klapper op de eerste vijftig jaargangen van dit Tijdschrift. Deze omvatte mede de inhoud van de eerste (en enige) jaargang (1874) van het Archief voor het Kadaster (onder redactie van O. Gleuns) en van de nummers 1-77 van het Huishoudelijk Orgaan van bovengenoemde vereniging. In hetzelfde jaar (1936) werd de Nederlandse Landmeetkundige Federatie gesticht (N.L.F.). Deze verenigde met ,,K. en L.", vier andere organisaties in federatief verband, t.w. de Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster, de Vereniging van Civiel-landmeters (van januari 1950 af: Ver eniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs), de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie, en de Vereniging van Landmeters van het Kadaster in Nederlands- Indië. Het „Tijdschrift" voornoemd was reeds van 1935 af tevens officieel orgaan der Vereniging van Civiel-landmeters. De Indische Vereniging gaf een eigen tijdschrift en huishoudelijk orgaan uit (Tijdschrift voor het Kadaster in Nederlandsch-Indië, enHuishoude lijk Orgaan van de Vereeniging van Landmeters van het Kadaster in Nederlandsch-Indië). Deze periodieken zijn tot de oorlog blijven verschijnen. Zij zijn niet in het Register verwerkt. Van 1947 af werd het „Tijdschrift voor Kadaster en Landmeet kunde" officieel orgaan der N.L.F. Het werd toen tevens het Tijd schrift van de Vereniging van Landmeters van het Kadaster in Indonesië (Nederlands-Indië). In 1958 vierde de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs haar 25-jarig bestaan, in 1959 de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde haar 75-jarig bestaan, en in 1961 her dacht de N.L.F. het feit dat zij een kwart eeuw geleden werd op gericht. Deze trits van jubilea gaf aanleiding tot het samenstellen van het hierbij aangeboden Register, over de jaren 1935-1960. Het omvat dus 26 jaren, maar niet 26 volledige jaargangen, omdat het ene der opgenomen periodieken in 1935 nog niet bestond (De Ruil verkavelingsbode), een ander niet bestond en inmiddels weer ver dween (Het Bijblad Fotogrammetrie), en weer andere gedurende althans een deel der oorlogsjaren, en ook korte tijd daarna nog, niet verschenen. Zo ontbreken van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde de jaargangen 59, 60 en 61 (1943-1945) geheel, en zijn van elk der jaargangen 58 en 62 (1942 en 1946) slechts drie nummers verschenen. De Klapper van 1936 was systematisch ingericht. Dat wil zeggen de litteratuuropgaven waren in kleinere of grotere groepen onder hoofden als „Foutentheorie", „Veelhoeksmeting", e.d. verenigd

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 11