Ten geleide In 1936 verscheen een Klapper die voornamelijk betrekking had op de eerste vijftig jaargangen (van 1885-1934) van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde. De samenstellers van deze voor treffelijke uitgave stelden zich voor voortaan om de tien jaar een inhoudsopgave in dezelfde vorm uit te geven. Ieder die weet welk een enorme hoeveelheid arbeid de samenstelling van een dergelijke index vergt, zal het niet verbazen dat de bewerkers Jonas, Nikkels en Harkink hun bedoeling niet hebben kunnen realiseren. Andere werkzaamheden vroegen hun aandacht. Het was daarom verheugend voor het Hoofdbestuur van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie dat het 25 jaar later (1961) de tekst van een aanvullende klapper, nu weliswaar opge maakt volgens een andere maar zeker niet minder bruikbare metho de, kreeg aangeboden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de N.L.F. Dit werk werd verricht door één man, de heer Ir. H. L. Rogge. Het Hoofdbestuur besloot direct in ieder geval dit uitge breide Register uit te geven. In welke vorm dit zou gebeuren, was met het oog op de kosten, nog een vraagpunt. De financiële positie van de N.L.F. liet toe het Register in een bij zijn belangrijkheid passend kleed te laten verschijnen, gedrukt als een publikatie van hetzelfde formaat als het Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde. Namens alle beoefenaren der geodesie willen wij in dit „Ten geleide" de heer Rogge ten zeerste danken voor zijn grootse pres tatie waardoor de toegankelijkheid van de Nederlandse litteratuur op geodetisch gebied, verschenen in de periode van 1885 tot 1961, ideaal is geworden. Verder passen hier zeker nog woorden van dank aan de redacteur administrateur en de redactie-secretaris van ons Tijdschrift en de drukker voor de wijze waarop de uitgave tot stand is gekomen. De beste waardering van een ieder van ons voor dit Register kan tot uiting komen door het veelvuldig na te slaan. Moge het voorliggend Register, dat wij hierbij aanbieden, zeer vele malen worden geraadpleegd! De voorzitter van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, Prof. ir. G. F. Witt V

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 9