46 delingen te doen over de activiteiten van het Internationaal Op leidingscentrum voor Luchtkaartering. Het Zwitserse rapport geeft een beknopt en evenwichtig over zicht. Het Zweedse rapport geeft o.m. een indruk van de publikatie- activiteit van Prof. Hallert, die in de afgelopen congresperiode rond vijftig publikaties verzorgde, waarvan vele van grote omvang. In het Libanese rapport lezen we, dat men in Libanon begin 1958 is aangevangen kadastrale kaarten met hoogtelijnen langs foto- grammetrische weg te vervaardigen, deels op de schaal 1 2000, deels op de schaal 1 1000. De produktie is uiteraard nog be scheiden. Ook in Finland is men sedert 1956 er toe overgegaan kadastrale kaarten langs fotogrammetrische weg samen te stellen. Tot zover een blik in de nationale rapporten. Van hetgeen in de commissievergaderingen is behandeld kan men o.m. een indruk krijgen als men de desbetreffende verslagen daarvan leest in „Bildmessung und Luftbildwesen", Heft 4, i960 of in „Vermessungstechnik", Heft 12, i960. De commissievergaderingen werden voorafgegaan en later ook gevolgd door een plenaire zitting. In de openingszitting werd door Geneiaal Brown aan het erelid van de S.I.P. Prof. Schermerhorn de Brock Award uitgereikt, in het bijzonder voor zijn werk aan het Internationaal Opleidingscentrum voor Luchtkaartering te Delft. In de slotzitting werd door de voorzitter medegedeeld, dat door Prof. Schermerhorn een Otto von GRUBER-stichting was ge creëerd, waaruit eenmaal per vier jaren een gouden medaille met geldprijs zal worden beschikbaar gesteld voor bijzonder werk op het gebied van de fotogrammetrie of dat van de foto-inter pretatie. In het hoofdgebouw van de universiteit was een tentoonstelling ingericht van zestien nationale inzendingen, met de bedoeling te tonen hoe en voor welke doeleinden de fotogrammetrie in de des betreffende landen wordt toegepast, hoe de opleiding in deze wetenschap zich toedraagt, e.d. Libanon toonde daar zijn langs fotogrammetrische weg vervaardigde kadastrale kaarten; Frankrijk demonstreerde hoe de fotogrammetrie kan worden toegepast bij de architectuur; Canada toonde wat met automatisering kan worden bereikt; de Nederlandse inzending gaf een overzicht over de diensten en instellingen die zich hier te lande op enige wijze met de fotogrammetrie bezig houden. In het hoofdgebouw was nog een drietal exposities van kleinere omvang ingericht, t.w. één betreffende het onderwijs in de foto grammetrie, één aangaande de werkzaamheden van de commissies IV en V van de S.I.P. en één over de vorderingen van het werk van commissie E van de O.E.E.P.E.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 48