55 Na de koffiepauze was het woord aan Ir. J. Rutgers, directeur van de Dienst van Stadsontwikkeling en Wederopbouw Rotterdam, met zijn voordracht over „Gemeentelijke grondpolitiek". Vooral de waarde van de grond, zowel voor als na de verkrijging, geeft aan leiding tot vele moeilijkheden. Na de lunch gaf de voorzitter om 14.15 uur het woord aan Ir. W. N. van Nooten, raadgevend ingenieur te Rotterdam, die in zijn voordracht een goede uiteenzetting gaf over het lastige probleem van de schattingen en schadevergoedingen bij onteigeningen. Als afsluiting van deze dag gaf Ir. A. Scheffer een overzicht van de taak, die een geodetisch ingenieur bij een gemeentelijk grond bedrijf kan hebben. Na deze geslaagde studiedag met ongeveer 125 deelnemers sloot de voorzitter, na de sprekers nogmaals bedankt te hebben, om 16.15 de bijeenkomst. De secretaris van de N.L.b., Ir. I. P. Toussaint Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 9 december 1960 te Delft Aanwezig de heren: Prof. ir. G. F. Witt (voorzitter), W. L. Lievaart, Prof. R. Roelofs, Prof. A. Kruidhof, Ir. W. J. J. van Lent, Ir. M. J. te Nuyl, Ir. A. Scheffer, Ir. G. C. Dogterom, Ir. H.'van den Berg, Ir. H. L. van Gent en Ir. I. P. Toussaint. Afwezig met kennisgeving: Ir. F. Schuurman. In zijn openingswoord heet de voorzitter de nieuwe hoofdbe stuursleden Ir. M. J. te Nuyl en Ir. G. C. Dogterom van harte welkom. Het verslag van de vorige vergadering wordt, met een kleine wijziging op een ondergeschikt punt, goedgekeurd. Blijkens een door de examencommissie uitgebracht verslag van de examens i960 meldden zich voor de examens landmeettechnicus, landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar respectieve lijk 31, 19 en 3 kandidaten, waarvan respectievelijk 17, 6 en 3 het diploma behaalden. Het hoofdbestuur besluit de examencommissie te bedanken voor het vele en voortreffelijke werk dat zij wederom verrichtte. Ir. C. W. Moor heeft wegens drukke werkzaamheden bedankt als lid van de examencommissie; Ir. R. J. Rienks volgt hem als voorzitter van de examencommissie op. Met het voorstel van de examencommissie om het examen voor landmeetkundig rekenaar om de twee jaar te houden gaat het hoofdbestuur akkoord. De heer H. L. Rogge wordt benoemd tot opvolger van Ir. C. W. Moor, als organisator van de regionale bijeenkomsten. Met uitzondering van Ir. A. Scheffer, die nog behoefte had aan nader overleg met zijn vereniging, gaat het hoofdbestuur akkoord

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 57