56 met een uitgewerkt voorstel tot contributieverhoging. Het is de bedoeling dat de contributieverhoging op i januari 1961 ingaat. Het programma voor de geodetische studiedag, die waarschijnlijk op 21 april in Delft zal plaatsvinden, wordt vastgesteld. Het jubileumcongres 1961 zal op 12 en 13 september in Tilburg worden gehouden. Na de scheidende hoofdbestuursleden Ir. W. J. J. van Lent en Ir. H. van den Berg bedankt te hebben voor hun bijdragen in de discussie en de prettige samenwerking, sluit de voorzitter om 3 uur de vergadering. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Jaarverslag over het verenigingsjaar 1959-1960 uitgebracht op de algemene ledenvergadering van 16 december i960 te Utrecht De vereniging telde op het einde van dit verenigingsjaar 238 leden; op het einde van het vorige verenigingsjaar was het ledental ook 238. Het aantal leden, dat via onze vereniging een abonnement op Photogrammetria heeft, bedraagt thans 112 tegen 116 in het vorige verenigingsjaar. Er werden in het afgelopen verenigingsjaar 6 bijeenkomsten belegd, de jaarvergadering inbegrepen. De volgende voordrachten zijn gehouden 1) Ir. F. L. Corten: Fotografische contrastvariaties. 2) De Lt. Z. ie kl. F. Surink: Vliegen met helicopters. 3) Drs. D. Eckhart: Positie van het rekenen bij de fotogram- metrie. 4) Madame Faider: Les fouilles du site romain de Fontaine Valmont et la photographie aérienne. 5) Dr. H. Th. Verstappen: De Expeditie naar het Sterrenge bergte op Nederlands Nieuw-Guinea. 6) Ir. F. L. Corten: Methoden ter bepaling van plaats en helling van de opnamecamera bij luchtkaartering. De bijeenkomst gehouden op 18 december 1959 werd gevolgd door een bezichtiging van de elektronische rekenapparatuur in het Hoofdgebouw van de Technische Hogeschool. Voor de voordracht van Dr. Verstappen te Amsterdam waren ook de leden van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Ge nootschap uitgenodigd; de bijeenkomst van 1 april i960, waarop de heer Corten sprak over de moderne navigatieapparatuur werd georganiseerd in samenwerking met het Koninklijk Instituut van Ingenieurs.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 58