57 Door het Bestuur werd Prof. Neumaier uit Wenen verzocht in Nederland over zijn fotogrammetrische ervaringen enkele voor drachten te willen houden. Daar men van mening was dat een zo groot mogelijk aantal geïnteresseerden deze voordrachten moest kunnen bijwonen is door het Bestuur contact gezocht met het Bestuur van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie. Dit besloot daarop de voordrachten van Prof. Neumaier in te lassen in het in mei j.l. gehouden tweedaags Congres te Wageningen. Op de algemene ledenvergadering gehouden op 7 november 1959 te Utrecht werden de heren De Bruyn, Ir. Herschdörfer en Prof. Kruidhof herkozen als lid van het Bestuur. De Heer Stoorvogel trad af als bestuurslid en stelde zich met herkiesbaar. De voorzitter heeft namens de vereniging de heer Stoorvogel dank gebracht voor het werk, dat hij in het belang van de vereniging heeft verricht. Voor het Congres te Londen is het Nationaal Rapport wederom samengesteld door Prof. Schermerhorn de leden hebben hiervan allen een exemplaar ontvangen. Het bestuur heeft tevens de inzending op de tentoonstelling verzorgd; ook is deelgenomen aan de historische tentoonstelling die aan het congres was verbonden door inzending van de decli- vometer. Door de rapporteurs der verschillende commissies zijn wederom de Nederlandse bijdragen geleverd terwijl daarnaast de heren Ir. Corten (voor commissie I), Ir. Van der Weele en Prof. Schermer horn (voor commissie II en IV), en Prof. Roelofs (voor comissie III) nog speciale rapporten over vooraf bepaalde onderwerpen hebben ingediend voor het Londense Congres. De Secretaris, Ir. L. VAN ZUYLEN Organisatie Nederlandse Landmeetkundige Federatie Dagelijks bestuurProf. ir. G. F. Witt, hoogleraar aan de Technische hogeschool te Delft, Wilhelminasingel 18, Pijnacker, tel. 01736-2907 voor zitterj Ir. I. P. Toussaint, hoofd van het bureau van de Landmeetkundige dienst' van het kadaster te Leeuwarden, Marnixstraat 44, Leeuwarden, tel. osioo-21851 secretarisW. L. Lievaart, geodetisch-ingenieur bij de Ge meente Rotterdam, Willem Buytewechstraat 63d, Rotterdam penmng- mepostrekening: 259586 ten name van de penningmeester der N.L.F. te Rotterdam. T xt„.,i Hoofdbestuur: de leden van het Dagelijks bestuur; Ir. M J. te Nuyl, hoofd van het bureau van de Landmeetkundige dienst van het kadaster te AmsterdamIr. G. C. Dog ter om, hoofdlandmeter van het kadaster te Zwolle Ir F Schuurman, ingenieur-verificateur van het kadaster; Ir. A. ben etter, hoofdingenieur ie klasse bij Publieke Werken der gemeente Tilburg; Prof. R Roelofs, hoogleraar aan de Technische hogeschool te Delft, Ir. rl L. van Gent, hoofd van het bureau van de Fotogrammetrische dienst van het kadaster.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 59