Programma 10.30 Opening door de voorzitter Piof. ir. G. F. Witt. 10.45 Voordracht door Ir. J. C. O. van Gijsen: Bestrijding van fouten en afwijkingen in de optische afstandmeting. Deze voordracht wordt ingeleid door Prof. A. Kruidhof. 12.30 Koffiemaaltijd. 13.45 Voordracht door Prof. Dr.-Ing. K. Gerke, Obervermessungs- rat aan het Institut für Angewandte Geodasie te Frankfurt am Main: Erfahrungen über Basismessungen mit Invar- drahten und über elektronische Entfernungsmessungen im Dreiecksnetz I.O. 15.00 Theepauze. 15.30 Voordracht door Ir. G. Bakker: Overbrenging van de lengte van de interferentie-ijkbasis naar de basis voor invardraadmetingen. 16.00 Voordracht door Ir. J. C. de Munck: Oploding volgens de interferentie-methode. 16.30 Sluiting. Aan de deelneming aan deze studiedag zijn geen inschrijvings- kosten verbonden. De secretaris van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, Ir. I. P. Toussaint Kort verslag van de Hoofdbestuursvergadering van 9 maart 1961. Aanwezig: Prof. ir. G. F. Witt, W. L. Lievaart, Prof. R. Roelofs, Ir. F. Schuurman, Ir. A. Scheffer, Ir. M. J. te Nuyl, Ir. G. C. Dogterom, Ir. H. L. van Gent en Ir. I. P. Toussaint. Afwezig met kennisgeving: Prof. A. Kruidhof. Het verslag van de vorige vergadering wordt onder toevoeging van een kleine verduidelijking goedgekeurd. In de examencommissie van de N.L.F. wordt op voorstel van deze commissie Ir. A. van der Most benoemd in de vacature Ir. C. W. Moor. De subsidieregeling voor het bezoek van jonge geodeten aan buitenlandse manifestaties wordt besproken en voor een drietal evenementen zal de inschrijving worden opengesteld. Het programma voor de geodetische studiedag is klaar en zal binnenkort aan de leden worden toegezonden. Voor het jubileumcongres (12-13 sept.) zijn de voorbereidingen in volle gang. Naast de commerciële tentoonstelling zal er een cartografische tentoonstelling komen van diverse kaarten van Tilburg en omgeving. Met betrekking tot een binnengekomen vraag wordt er de aan dacht op gevestigd dat ook de leden van de Nederlandse Ver- ii5

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 53