Berichten lig en de barometrische hoogtemeting. Bepaling met behulp van de baro metrische hoogtemeting van de absolute hoogte van punten op de aarde t.o.v. gemiddeld zeeniveau, hetzij langs terrestrische weg, hetzij met behulp van een vliegtuig. In principe zijn beide methoden equivalent; slechts moeten in het laatste geval de afstanden tussen de achtereenvolgens in genomen posities van het vliegtuig elektronisch worden gemeten. Kadaster en Hypotheken Eervol ontslagen m.i.v. 1-4-1961 de hoofdlandmeters W. A. Dogterom te Arnhem, J. D. Dik te Groningen en als leraar aan het C.T.O. en van de vakcursus voor technisch ambtenaar G. S. J. van den Berg te 's-Graven- hage CTO. Benoemd tot buitengewoon landmeter voor de periode van 1-4-1961 tot 1-4-1963 de oud-hoofdlandmeter W. A. Dogterom te Arnhem; m.i.v. 1-4-1961 tot leraar aan de vakcursus voor technisch ambtenaar in de vakken cartografie en kaartreproduktie de landmeter Ir. P. A. Roos te 's-Graven- hage Fot. Verplaatst m.i.v. 16-3-1961 de adjunct-landmeter Ir. W. Flinterman van Roermond naar Delft Rdm.m.i.v. 1-4-1961 de landmeter ie klasse J. H. M. Ockels van Groningen naar Groningen Rvk. Topografische dienst Bevorderd m.i.v. 1-1-1961 tot landmeter ie klasse de landmeter Ir. J. A. van der Linden. Hydrografische dienst der Marine Eervol ontslag m.i.v. 1-3-1961 verleend aan de chef hydrografie Schout bij-Nacht T. K. baron van Asbeck. Tot zijn opvolger is benoemd kapitein ter zee Ir. W. Langeraar. Technische Hogeschool te Delft Op 15-2-1961 slaagden voor het kandidaatsexamen geodetisch-ingenieur de heren J. Betkó, N. G. H. Koopman en S. Tóth-Pal. Uitslagen van de ingenieursexamens geodetisch-ingenieur zullen voortaan worden bekend gemaakt op nader vast te stellen data in de maanden februari, juni en november. Scripties voor deze examens dienen te worden ingeleverd vóór 1 januari, 1 mei en 1 oktober. Rijkscommissie voor GeodesieWerkgroep Rekenautomatie in de Geode sie In haar vergadering van 19 februari i960 heeft de Rijkscommissie voor Geodesie besloten een „Werkgroep automatisering geodetische reken techniek" in te stellen. De werkgroep is als volgt samengesteld; Prof. ir. W. Baar da (voorzitter) namens de Rijkscommissie voor Geodesie, Ir. B. G. K. Krijger (secretaris) namens het Laboratorium voor Geodetische Rekentechniek, J. Th. Vers telle namens de Hydrografische dienst, Dipl.-Ing. F. E. Ackermann en Drs. D. Eckhart namens het I.T.C., Ir. H. L. van Gent namens het Kadaster, Ir. G. Bakker en Ir. G. Ligt er ink namens het Laboratorium voor Geodesie,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 57