120 Tr. J. C. O. van Gijsen namens het Laboratorium voor Landmeetkunde L.H., Ir. H. Ph. van der Schaaf namens de Meetkundige dienst van de Rijks waterstaat, Ir. J. H. van der Linden namens de Topografische dienst. Gemeentewerken Rotterdam, Afdeling Landmeten Bevorderd m.i.v. 1-1-1961 tot hoofdingenieur B de hoofdingenieur A Ir. R. J. Rienks. Studiekring voor Cultuurtechniek De op blz. 63 van de vorige aflevering van dit tijdschrift aangekondigde gezamenlijke bijeenkomst van de Sectie en de Studiekring voor Cultuur techniek is uitgesteld en zal nu worden gehouden op vrijdag 19 mei a.s- Federation Internationale des Géomètres Op 25-1-1961 overleed te Wenen op de leeftijd van 67 jaar Dr. Franz Schiffmann, in leven president van de Fédération Internationale des Géomètres. Schweizerische Grundbuchvermessung Eervol ontslagen m.i.v. 1-1-1961 i.v.m. het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd Vermessungsdirektor Dr. h.c. H. Harry, tot die datum hoofd van de „Schweizerische Grundbuchvermessung". Internationaal contact Met subsidie van de N.L.F. zullen jaarlijks enkele jonge geodeten in de gelegenheid kunnen worden gesteld voor hen van belang zijnde studie bijeenkomsten in het buitenland bij te wonen. Zij die voor een dergelijke reis een subsidie zullen ontvangen, zullen bij de Secretaris van de N.L.F. een verslag van het op die studiebijeenkomsten behandelde dienen in te leveren, welk verslag eventueel in het Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde zal worden gepubliceerd. De bijeenkomsten die dit jaar door een of meer personen kunnen worden bijgewoond zijn: a24 en 25 april: Fortbildungskurs in Lausanne. Programma Praktische problemen der fotogrammetrie. Invoering van elektronisch rekenen in geodesie en foto grammetrie. Bodemverbeteringsproblemen. Toepassing van fotogrammetrie t.b.v. ruilverkaveling. b. 4-12 september4. Internationaler Streckenmesskurs in München. Programma Elektronica en automatisering in de instrumentenbouw. c. 20-23 september: 11. Deutscher Kar to gr aphenlag in Hannover. De reis- en verblijfkosten voor het bijwonen van de studiedagen of -weken onder a, b en c genoemd, worden begroot op resp. f. 500.f. 200.en f. 280. De subsidiebedragen voor deze reizen zijn vastgesteld als volgt: a. f. 350.b. f. 140.c. f. 200. Eventuele verzoeken om subsidie moeten zo spoedig mogelijk worden ingediend bij de secretaris van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, Marnixstraat 44, Leeuwarden. De subsidiebedragen zullen worden uitbetaald, nadat de desbetreffende declaratie en het verslag door de secretaris van de N.L.F. zijn ontvangen. 20 maart 1961. H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 58