146 lezing was aangenomen. Dat ook de gebruikers een ruilverkaveling kunnen aanvragen, vloeit logisch voort uit het ruime doel van de wet en de specifieke Belgische toestanden. Een aanvraag volstaat niet om tot de besluitvorming te geraken de wetgever heeft eerst een onderzoek of raadpleging voorzien, betreffende het nut van de ruilverkaveling. De raadpleging, door de Minister gelast, wordt zeer breed opgevat. Worden inderdaad geconsulteerd, niet enkel de betrokken eige naars, maar ook de houders van andere zakelijke rechten en zelfs van persoonlijke rechten. Dit wil zeggen, dat niet enkel geraad pleegd worden de eigenaars van de percelen, die in het te hergroe peren blok begrepen zijn maar ook zij die op deze percelen een recht zouden hebben van vruchtverbruik, hypotheek, opstal of erfpacht enz.... alsook zij die percelen in pacht hebben. De enquête omvat: a) De nederlegging in de betrokken gemeentehuizen van een kavel plan, van een lijst waarop naast elke kavel volgens de kadastrale gegevens zijn vermeld: naam en adres van de eigenaar, van de vruchtgebruiker, oppervlakte van de kavel, en volgens de ge gevens verstrekt door de eigenaar, vruchtgebruiker of verpach ter: naam en adres van de gebruikers met opgave van de in bedrijf genomen oppervlakten, van een schema van de uit te voeren werken met de raming van de uitgaven en de jaarlijkse lasten voor kosten van bedrijf, onderhoud en toezicht betreffen de de vaste kunstwerken, en een aanwijzing van het gedeelte van de aan de eigenaars ten laste komende uitvoeringskosten van het ontwerp van ruilverkaveling; b) Een bekendmaking bestaande uit aanplakking en publiciteit in de gebruikelijke vormen; c) Verwittiging van de betrokken eigenaars, vruchtgebruikers en gebruikers, of hun bekende gemachtigden, dit bij een ter post aangetekend schrijven en door toedoen van het college van bur gemeester en schepenen. Tot nog toe geschiedde het opmaken van het dossier van onder zoek steeds door de Nationale Maatschappij voor de Kleine Land eigendom, die daarmee bij ministerieel besluit werd gelast. Reeds bij het samenstellen van zo een dossier kunnen verschillende problemen rijzen; zo dient eerst en vooral de aandacht te worden gevestigd op het feit dat voormelde documenten moeten worden opgemaakt op basis van de kadastrale gegevens. Nu worden de kadastrale bescheiden ieder jaar bijgewerkt; er moet dus worden vermeden dat het bestuur van het Kadaster zijn bescheiden zou ver anderen gedurende het opmaken van de verschillende lijsten. Wat de lijst van de gebruikers betreftdeze wordt ingevolge de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 28