door evenwichtsafwijkingen in de aarde, wil hij dit kort verslag van zijn wetenschappelijke deelname aan het congres beëindigen. Een aangename afwisseling werd door onze Ambassadeur en Mevrouw Van Woerden verschaft door een aan alle Nederlandse deelnemers en enkele vooraanstaande Finse gastheren op 2 augustus aangeboden cocktailparty, die ons tevens een zeer gewaardeerde gelegenheid gaf met elkander van gedachten te wisselen. Diezelfde middag gaf de schrijver ook gehoor aan een van de Amerikaanse Ambassadeur ontvangen uitnodiging voor een cocktailparty, welke hij eveneens zeer op prijs gesteld heeft. Schrijver wil tevens met grote waardering een feestmaaltijd ver melden, die professor Heiskanen, als voorzitter van het Finse ontvangstcomité, aan de hoofden der buitenlandse delegaties met hun dames in de aanvang van het congres aanbood; zij werd door alle deelnemers bijzonder op prijs gesteld. Ten slotte wil hij een ge» slaagde excursie op zondag 31 juli vermelden, waarbij de deelnemers een lange en zeer fraaie boottocht van Toijala naar Valkeakoshki maakten met ter afsluiting een gezamenlijke lunch in het bijzonder mooi gelegen Aulanko. Aan kortere excursies in Helsinki en in de omgeving daarvan nam hij niet deel. Het congres werd op vrijdag avond in het fraaie restaurant Kalastajatorppa een afscheidsmaaltijd aangeboden, die bij allen de aangenaamste herinneringen zal achter laten. F. A. Vening Meinesz Verslag door Prof. ir. W. Baarda. Dit verslag bestrijkt het werkgebied van de secties I. Triangulaties A. Marussi (Italië) voorzitter L. Asplund (Zweden) secretaris II. Waterpassing T. J. Kukkamaki (Finland) voorzitter L. Cahierre (Frankrijk) secreatris van de Association Géodésique Internationale (A.I.G.), een der zeven associaties van de U.G.G.I. Betreffende sectie V, Geoïde, worden enkele opmerkingen ge maakt voor zover het daar behandelde verband houdt met het in de secties I en II besprokene. Verband is gelegd met discussies in de symposia te Venetië (sectie I, 1959), Krakow (sectie I, 1959), Lissabon (sectie I, i960), Delft en Liverpool (sectie II, 1959), waaraan door of namens mij werd deelgenomen, alsmede met de resultaten van de studiegroepen nr. 14 (sectie I) en nr. 3 (sectie II), de permanente commissie 1 (sectie I) en 2 (sectie II), waaraan ik als lid mocht medewerken. Uit het verslag zal blijken, dat een nieuwe organisatorische vorm van behandeling van de verschillende gebieden der geodesie wenselijk is. Een kleine commissie gevormd door de afgetreden president van de A.I.G. Prof. G. Cassinis (Italië), Prof. M. Kneissl (Duitsland), Brigadier G. Bomford (Engeland), de nieuwe algemeen secretaris 205

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 15