van de A.I.G. J. J. Levallois en mijzelf zal nadere voorstellen uitwerken. Een punt van algemeen belang was de bespreking in de commissie voor een internationale geodetische documentatie, waarvoor onder meer door de Rijkscommissie voor Geodesie veel voorbereidend werk was verricht. Aangenomen werd, dat in de toekomst gebruik zou worden ge maakt van een nieuwe geodetische U.D.C.-classificatie ontworpen door de F.I.D., aansluitend bij de reeds eerder opgezette foto- grammetrischs documentatie. Bij wijze van overgangsmaatregel zou voorlopig tevens de tot nu toe gebruikte classificatie voort gezet worden, een dubbel systeem dus. Afgezien wordt van uitgave in boekvorm, overgegaan zal worden op een kaartsysteem. Teneinde de mogelijkheid van realisering te vergroten, zal samen werking worden gezocht met de internationale fotogrammetrische en de internationale landmeetkundige vereniging (S.I.P. en F.I.G.), alsmede met de pas opgerichte internationale cartografische ver eniging (A.I.C.), teneinde te komen tot een taakverdeling ter be strijking van het totale wetenschapsgebied. Groepen van landen of een werelddeel zouden gegevens gecoördi neerd verstrekken, bij voorkeur door middel van een gekwalificeerd instituut. Als uiteindelijk verzamelpunt werd aangegeven het Bureau Central van de A.I.G te Parijs, dat tevens de leiding van alle ope raties in handen zou hebben. Aan één instituut zou het vermenigvuldigen en eventueel het ver zenden worden opgedragen. Een eerste aanbod hiertoe werd van Russische zijde gedaan, daarna werd van de zijde van het Geodetisch Instituut in Dresden er sterk op aangedrongen deze taak over te nemen, welk aanbod de goedkeuring van de Russische delegatie verwierf. Daar bekend was. dat het Geodetisch Instituut te Frank furt a.M. eveneens gaarne de taak op zich had genomen, is een be slissing over deze kwestie voorlopig uitgesteld. Aangezien een groot aantal detailpunten nader moet worden uit gewerkt, is aan mij verzocht gedetailleerde voorstellen met hulp van deskundigen uit te werken. Uiteraard zal hierbij de Rijks commissie voor Geodesie worden ingeschakeld. Daar nog de periode van 1952 tot i960 overbrugd diende te worden, zal onderzocht worden of aansluitend aan de tot 1952 in boekvorm gepubliceerde documentatie, een zo beknopt mogelijke uitgave gerealiseerd kan worden door middel van met het Bureau Central door Amerikaanse instituten af te sluiten contracten. Verslag te geven van het in deze commissie behandelde, wordt bemoeilijkt door een opeenhoping van onderwerpen, een vermenging van wetenschapsgebied met dat van de secties III en V en vele nieuwe gezichtspunten van een zelfs revolutionair karakter. 206 SECTIE I - TRIANGULATIE

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 16