VERSCHILLENDE ONDERWERPEN Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Federatie In de verslagperiode van i maart 1960 tot 1 juni 1961 kwam het hoofdbestuur vier maal in vergadering bijeen. Van deze verga deringen verschenen verslagen in beknopte vorm in het tijdschrift. De volgens rooster aftredende voorzitter, Prof. ir. G. F. Witt, werd als zodanig op het congres van 20 mei i960 herkozen. De oorkonde voor belangrijk landmeetkundig werk werd op dit congres niet uitgereikt. De Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde is, na het uittreden van Ir. W. J. J. van Lent en Ir. H. van den Berg in het hoofdbestuur vertegenwoordigd door Ir. M. J. te Nuyl en Ir. G. C. Dogterom. De samenstelling van de redactie van het tijdschrift bleef ongewijzigd. Na de in i960 afgenomen N.L.F.-examens ontvingen 17 ge slaagden het diploma van landmeettechnicus, 6 het diploma van landmeetkundig tekenaar en 3 het diploma van landmeetkundig rekenaar. Ir. C. W. Moor bedankte als voorzitter, tevens lid, van de examencommissie; Ir. R. J. Rienks volgde hem op als voorzitter, terwijl de examencommissie werd aangevuld met Ir. A. H. van der Most. De regionale bijeenkomsten bleken nog steeds een goede be langstelling te trekken. Ir. C. W. Moor trad af als organisator van de regionale bijeenkomsten; Ir. H. L. Rogge werd in zijn plaats benoemd. In het S.O.L.C.-bestuur werd Ir. C. W. Moor herkozen en Ir. I. P. Toussaint gekozen. Het S.O.L.C.-bestuur bestaat thans uit Prof. ir. G. F. Witt (voorzitter), Ir. C. W. Moor (secretaris), Ir. A. Govers (penningmeester) en Prof. H. A. Brouwer en Ir. I. P. Toussaint (leden). Het achttiende congres, op 19 en 20 mei i960 gehouden in Wageningen, had een gemengd programma met als onderwerpen recht, fotogrammetrie en automatisering en trok een zeer grote belangstelling 200 personen, waaronder 47 dames). In het huishoudelijk gedeelte van dit congres werd besloten tot het uittrekken van een post van f. 1000.op de begroting van i960 voor internationale verplichtingen. Ook zal getracht worden het bezoek aan wetenschappelijke bijeenkomsten in het buitenland te bevorderen via het verlenen van een tegemoetkoming in de onkosten aan jongere geodeten. De eerste mogelijkheid tot het ontvangen van een tegemoetkoming is bekend gemaakt in de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 59