1 252 Kort verslag van de hoofdbestuursvergadering van 22 juni 1961 Aanwezig: Prof ir. G. F. Witt, W. L. Lievaart, Prof. R. Roelofs, Ir. F. Schuurman, Ir. A. Scheffer, Ir. P. J. Bakker, Ir. M. J. te Nuyl, Ir. G. C. Dogterom, Ir. H. L. van Gent en Ir. I. P. Toussaint. Afwezig met kennisgeving: Prof. A. Kruidhof. Het verslag van de vorige vergadering wordt onder toevoeging van een kleine verduidelijking goedgekeurd. Uit het verslag dat de voorzitter van de vergadering geeft van de zitting van het Comité Permanent van de F.I.G. te Bern blijkt dat de Dictionnaire Multilingue de la F.I.G. in Nederland zal worden gedrukt. Het F.I.G. heeft een subcommissie voor docu mentatie en bibliografie ingesteld. Van deze subcommissie zal het secretariaat bij Ir. H. L. Rogge berusten. Het F.I.G.-congres te Wenen zal in 1962 worden gehouden, van 26 augustus tot 6 sep tember. In de examencommissie van de N.L.F. worden op voorstel van deze commissie de heren J. E. Harder en K. Doets benoemd. Deze heren nemen de plaatsen in van Ir. H. J. van Steenis en Ir. P. Ilmer die na een lang lidmaatschap uit deze commissie terugtraden. De bepaling, dat iemand die een bepaald N.L.F.-examen drie keer zonder succes heeft afgelegd van verdere deelneming aan dat N.L.F.-examen wordt uitgesloten, wordt op voorstel van de examencommissie gewijzigd. De nieuwe bepaling luidtDe examen commissie kan iemand, die na drie keer examen doen nog geen behoorlijke resultaten heeft behaald, de verdere deelneming aan dat examen ontzeggen. De voorbereidingen voor het jubileumcongres verlopen naar wens en het programma wordt definitief vastgesteld. Jaarverslag, financiële verslagen en begroting worden besproken. Aan het einde van de vergadering neemt de voorzitter met enkele woorden afscheid van Ir. A. Scheffer die in het hoofdbestuur wordt opgevolgd door Ir. P. J. Bakker, de huidige voorzitter van de Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch-Ingenieurs. De secretaris van de N.L.F., Ir. I. P. Toussaint Programma van het jubileumcongres te Tilburg Dinsdag 12 september 10.00-10.30 u. Ontvangst en registratie in de Schouwburg. 10.30 u. Opening congres door Prof. ir. G. F. Witt, voor zitter van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 62