Voordrachten door Prof. A. Kruidhof en Prof. R. Roelofs over: Internationale contacten in ver leden en toekomst. Voor de dames: Excursiemogelijkheid. Koffietafel in restaurant „Groot Speyck" te Oisterwijk. Rondrit door Brabant met een onderbreking voor de thee. Terug te Oisterwijk. Station Tilburg. In memoriam E. G. van Riet Paap Toen op de morgen van 13 juni op het kantoor van de landmeetkundige dienst te Amsterdam het noodlotsbericht kwam dat Van Riet Paap plotseling was over leden, konden we dat eigenlijk niet ge loven. Immers nog de dag daarvoor had hij de gehele dag te velde normaal zijn werk verricht. En juist op die 13de juni zouden we op kantoor zijn 52ste ver jaardag vieren. Engel Gerardus van Riet Paap is op 11 juni 1909 te Koog aan de Zaan ge boren. Hij behaalde in 1934 het diploma van landmeter aan de Landmeterscursus verbonden aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Zijn levensweg is sedert dien niet over rozen gegaan. Hij studeerde af in een tijd van econo mische depressie, een tijd waarin het uitermate moeilijk was om aan de slag te komen. Toch heeft hij zich in het toenmalige Ned. Indië een goede ambtelijke carriëre weten op te bouwen. Na gewerkt te hebben op de kadasterkantoren te Semarang en Medan werd hij in 1940 benoemd tot hoofd van het bureau te Menado. En daar werd zijn loopbaan door de oorlog wreed verstoord. Toen kwamen de moeilijke jaren van de Japanse bezetting en de ont zettende kampjaren, die hem, zoals later zou blijken, lichamelijk hebben gekneusd. Na de Japanse capitulatie heeft hij eerst zijn werk in Menado weer opgevat om vervolgens in 1948 te worden belast met de leiding van het kantoor te Pekalongan en in 1950 met het bureau te Pontianak. 11.00 u. 12.30 u. 14.00 u. 16.30 u. 17.00 u. 254

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 64