255 In 1951 volgde zijn repatriëring naar het moederland, waar hij zich een geheel nieuwe loopbaan moest opbouwen onder geheel andere omstandigheden en verhoudingen dan hij gewend was. Hij is daarin wonderwel geslaagd, en meer dan dat. Begaafd als hij was met een goed verstand en een scherp inzicht, ontwikkelde hij zich door grote ijver en overgave voor het werk tot een uitstekend landmeter van het Nederlandse Kadaster, die door zijn collega's en medewerkers ten zeerste werd gewaardeerd. Na gewerkt te hebben aan de bureaus van de landmeetkundige dienst te Haarlem en Roermond werd hij in 1956 geplaatst aan het bureau Amsterdam. Hij had zijn arbeidsterrein de laatste vijf jaren hoofdzakelijk in het Gooi. Zijn brede belangstelling voor de kadastrale vraagstukken kwam ook in het vereningsleven tot uitdrukking. Hij vervulde met veel interesse het voorzitterschap van de afdeling Amsterdam van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Maar ondanks zijn drukke werkzaamheden verslapte zijn aan dacht voor de medemens nooit. Hij had met zijn medewerkers een kameraadschappelijke omgang. Hij was een beminnelijke en sympathieke persoonlijkheid, rustig van karakter en gelijkmatig van humeur. Zijn vroegtijdig overlijden heeft aan zijn activiteiten een zeer abrupt einde gemaakt. Vol overtuiging kan gezegd worden dat zijn leven zin en betekenis heeft gehad. Hij zal ons tot in lengte van dagen tot een lichtend en inspirerend voorbeeld zijn. Wij zullen Van Riet Paap steeds in diepe eerbied blijven gedenken en zijn nagedachtenis in hoge ere houden. Hij ruste in vrede! Ir. M. J. te Nuyl Bibliografie naar gegevens van de geodetische documentatiedienst van de Technische Hogeschool te Dresden Vervolg van blz. 191) 347.235.11:681.177 Kadaster, Ponskaarten Egri, Antal: Gépi feldolgozas a földnyilvantartasban. (Mechanisering bij de bijhouding van een kadaster). Geod. és Kartogr., Boedapest 11 (1959) 1, blz. 51-55, 1 tab. Mogelijkheden van vernieuwing en bijhouding van kadastrale registers met behulp van de ponskaartentechniek. Op deze wijze zouden de tot nu toe benodigde zeventien formulieren tot slechts een viertal kunnen worden gereduceerd. Men vindt hier een beschrijving van de voordelen van deze toepassing van de ponskaartentechniek met betrekking tot tijdverbruik, papierverbruik en kosten. 347.235. ïi Kadaster 681.177 Ponskaarten Gerardy, Theo Versuche zur Umstellung des Liegenschaftskatasters auf Maschinen- lochkarten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 65