Dwyer, Roger, f. Berichten 258 stelling tot de astronomische azimutbepaling is hierbij geen tijdbepaling nodig, terwijl het benodigde rekenwerk tot een minimum wordt gereduceerd. Het principe van de meridiaanzoeker gaat er van uit, dat de sterren aan de hemel schijnbaar cirkels beschrijven om de rotatie-as van de aarde. De inrichting van het voorzetsysteem wordt uitvoerig beschreven; bovendien nog het verloop van een meting. 528.72 Stereoscopische uitwerking Visual faktors in stereoscopic plotting. Photogramm. Engng., Washington 26 (i960) 4, blz. 557-564, 10 afb. Discussie over de resultaten van onderzoek naar de invloed van visuele factoren bij de stereoscopische uitwerking. Als proefpersonen dienden tien waarnemers met een ervaring van verscheidene jaren. Onderzocht werden vooral de invloeden van oogafwijkingen en de mogelijkheden om tot nauw keuriger uitwerking te geraken door een verbetering van de verlichting van de instrumentenruimten. Kadaster en Hypotheken Overleden op 13-6-1961 op de leeftijd van 52 jaar de landmeter ie klasse E. G. van Riet Paap te Amsterdam. Eervol ontslagen m.i.v. 1-8-1961 de hoofdlandmeter-A T. R. Jonker te Haarlem; m.i.v. 1-9-1961 de hoofdlandmeters J. A. M. aan den Dijk te Utrecht en D. G. Sanders te Amersfoort; m.i.v. 1-11-1961 de hoofdland meter F. A. Nunnink te Leiden. Benoemd tot hoofdlandmeter m.i.v. 1-1-1961 de landmeters ie klasse J. Stuurman te Breda Rvk., I. J. Tamminga te Arnhem Rvk., Chr. Eggink te Roermond, K. van der Tak te Eindhoven, J. H. Meiborg te Middelburg Rvk., R. S. Terpstra te Zutphen, E. N. Blink te Maastricht, L. Snijder te 's-Gravenhage bur. i.v., Ir., W. A. Claessen te 's-Hertogen- bosch, J. Loman te Groningen Rvk., Ir. J. van Vliet te Zwolle Rvk., Ir. H. de Ridder te 's-Gravenhage bur. i.v., Ir. R. Boer te Almelo Rvk., H. J. Visser te Arnhem Rvk., J. Ouwerkerk te Rotterdam, J. W. Resink te Arnhem bur. i.v., Ir. H. L. Rogge te Eindhoven; m.i.v. 16-2-1961 de landmeter ie klasse G. Homan te Zierikzee Rvk.; m.i.v. 1-3-1961 de landmeters ie klasse Ir. D. van der Wulp te Alkmaar Rvk., Ir. P. J. Toussaint te Eindhoven, G. T. Beukman te St. Maartensdijk Rvk.; m.i.v. 1-4-1961 de landmeter ie klasse S. C. Bruinsma te Almelo Rvk.; m.i.v. 1-6-1961 de landmeter ie klasse P. M. Nieuwenhuizen te Middel burg; tot landmeter ie klasse m.i.v. 1-1-1961 de landmeters W. van Berk te Breda Rvk., R. Pieterson te Zwolle, K. P. H. Jasperse te 's-Graven hage, G. H. M. Sanders te Almelo Rvk., P. Mantel te Amsterdam, H. A. M. van Roermund te Breda, E. J. Schipper te Leiden, C. den Hamer te Breda Rvk., H. Posthuma te Leiden, A. van den Berge te Eindhoven Rvk., F. Jansen te Assen, Ir. J. L. G. Henssen te 's-Graven hage dir., P. van der Wulp te Middelburg Rvk., Ir. J. M. N. van Drogen- broek te Zwolle Rvk., Ir. P. Heij te Utrecht Rvk., Ir. J. Edel te Alkmaar, Ir. T. Hemmes te Breda; tot landmeter m.i.v. 1-5-1961 de adjunct-land meter Ir. J. H. W. Makkinga te Eindhoven; m.i.v. 1-7-1961 de adjunct landmeter Ir. W. Flinterman te Delft Rdm. Verplaatst m.i.v. 1-7-1961 de ingenieur-verificateur Ir. F. Schuurman van Groningen naar Amsterdam, de hoofdlandmeters L. Snijder van 's-Gravenhage bur. i.v. naar Amsterdam bur. i.v., Ir. H. de Ridder van 's-Gravenhage bur. i.v. naar Amsterdam bur. i.v. (met 's-Gravenhage als voorlopige standplaats), Ir. H. van der Most van Groningen bur. i.v. naar Arnhem bur. i.v. (met Groningen als voorlopige standplaats).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 68