259 Belast met de leiding van de divisie West de ingenieur-verificateur Ir. F. Schuurman te Amsterdam, van de divisie Oost de ingenieur-verificateur C. D. Wolters te Arnhem. In verband met de door hem aanvaarde uitnodiging zich te belasten met de uitvoering van urgente bijzondere werkzaamheden o.m. betrekking hebbend op de invoering van de microfotografie ten behoeve van de openbare registers, is de ingenieur-verificateur van het kadaster te 's-Gravenhage de heer W. J oosten m.i.v. i juli 1961 aangewezen als ingenieur-verificateur van het kadaster in algemene dienst en verplaatst naar het Ministerie van Financiën, directie Kadaster en Hypotheken. Als gevolg hiervan werd met ingang van die datum tevens uitvoering gegeven aan het reeds geruime tijd bestaande voornemen het aantal divisies van de landmeetkundige dienst terug te brengen van drie tot twee, nl. de divisie West (omvattende ambtsgebieden van de bureaus van de landmeet kundige dienst te Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Breda, Dordrecht, 's-Gravenhage, Haarlem, 's-Hertogenbosch, Leiden, Middelburg, Rotterdam, Utrecht en Zierikzee), standplaats Amsterdam en de divisie Oost (omvattende de ambtsgebieden van de bureaus van de landmeetkundige dienst te Almelo, Arnhem, Assen, Eindhoven, Groningen, Leeuwarden, Maastricht, Nijmegen, Roermond, Winschoten, Zutphen en Zwolle), standplaats Arnhem. Nederlandse Landmeetkundige Federatie a. Het adres van de heer W. L. Lievaart, penningmeester van de N.L.F. is thans: Simon Huyserstraat 2, Rotterdam-26. Telefoon: 010-179933. Postrekening: 259586. b. Voor het examen landmeettechnicus slaagden in 1961 de heren J. Bakker, B. C. Brouwer en C. Porsius te Amsterdam, J. B. Claus te Haarlem, H. J. N. G. van der Craats en M. J. Meywaard te Zwolle, Ch. A. J. Dessing, S. C. Hoos en J. C. J. van der Horst te 's-Gravenhage, C. A. Duineveld te Heemskerk, E. A. Janssen te Nijmegen, M. Loof te Goes, A. van der Maas te Breda, M. H. G. Ringlever te Enschede, H. H. J. Lubberding te Deventer en J. G. Versteegh te Utrecht. Voor het examen landmeetkundig tekenaar slaagden in 1961 de heren C. P. Coté te Utrecht, A. Elderhorst te Rotterdam, H. G. Hoogen- kamp te Eindhoven, L. van der Maas en J. Zoeteman te Delft en J. Meyer te Amsterdam. Voor het examen landmeetkundig rekenaar slaagde in 1961 de heer J. F. M. van Asperen te Oerle (N. Br.). Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Het adres van het bestuurslid W. van Berk is thans: Grote Spie 66 te Breda, telefoon: 01600-39063. Technische Hogeschool te Delft Op 21 juni 1961 slaagden voor het ingenieursexamen geodetisch ingenieur de heren F. A. S. den Heyer, H. Rietveld (met lof) en W. Sonnenberg. Krachtens de overgangsbepalingen slaagden voor hetzelfde examen de hierna te noemen heren. Achter hun namen is de titel van de scriptie ver meld die zij voor hun ingenieursexamen hebben ingeleverd. F. G. Hassels (De Naweiderechten in de gemeente Oldemarkt), G. Homan (De ambachts- heerlijke rechten in Zeeland en het recht van aanwas in het bijzonder), Mr. H. Th. de Goey (De civiel-landmeter in de exploratiepraktijk), T. Timmerman (Ontsluiting en waterbeheersing), H. L. Rogge. De heer Rogge verkreeg zijn diploma o.a. op grond van zijn werkzaamheden op het terrein van de internationale geodetische bibliografie. Voor het C2-examen geodetisch ingenieur slaagde de heer K. Boross.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 69