2Ö0 Stichting Mathematisch Gentrum Het Mathematisch Centrum organiseert op 28 en 29 augustus a.s. een cursus die als centraal onderwerp heeft „De Moderne Algebra" en die wordt gehouden te Amsterdam in het Geologisch Instituut, Nieuwe Prinsen gracht 130. Programma maandag 28 augustus 10.30 u. Opening. Prof. dr. F. Loonstra (TH-Delft)„Zin en Methode van de Moderne Algebra". 14.00-16.00 u. Dr. J. P. Murre (R.U.-Leiden)„Toepassingen van de Algebra in de Meetkunde". dinsdag 29 augustus 10.00-12.00 u. Prof. Dr. Ph. Dwinger (Perdue Univ., Lafayette, U.S.A.): „Boole'se Algebra's". 14.00-16.00 u. Drs P. C. Baayen (M. C.-Amsterdam)„Het tensorprodukt". Sluiting. De deelnemerskosten bedragen f 2.50, waarin begrepen de kosten van de van de lezingen te vervaardigen syllabus, die op de cursus aan de deel nemers zal worden uitgereikt. Zij die wensen deel te nemen aan deze cursus, gelieven zich zo spoedig mogelijk en wel liefst vóór 7 augustus a.s. op te geven bij de administratie van het Mathematisch Centrum, door middel van overschrijving van f 2.^0 op postgirorekening nr. 462890 t.n.v. het Mathematisch Centrum, onder vermelding van „Vakantiecursus 1961", of door middel van schriftelijke aanmelding (adres: 2e Boerhaavestraat 49, Amsterdam-O.). Wederom worden voorbereidingen getroffen voor een gezamenlijke lunch tegen een matige prijs. Met het oog op de voorbereiding hiervan, wordt de deelnemers verzocht bij hun aanmelding (bij giro-overschrijving op het giro strookje) tevens op te geven of zij wel of niet geïnteresseerd zijn in deze lunch. Internationaal Contact Met subsidie van de N.L.F. zullen jaarlijks enkele jonge geodeten in de gelegenheid kunnen worden gesteld voor hen van belang zijnde studie bijeenkomsten in het buitenland bij te wonen. Zij die voor een dergelijke reis een subsidie zullen ontvangen, zullen bij de Secretaris van de N.L.F. een verslag van het op die studiebijeenkomsten behandelde dienen in te leveren, welk verslag eventueel in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde zal worden gepubliceerd. De bijeenkomsten die dit jaar door een of meer personen kunnen worden bijgewoond zijn: a. 4-12 september: 4. International Streckenmesskurs in München. Programma Elektronica en automatisering in de instrumentenbouw. b. 20-23 september: 11. Deutscher Kartographentag in Hannover. De reis- en verblijfkosten voor het bijwonen van de studiedagen of -weken onder a en b genoemd, worden begroot op resp. f 500.en f 200.De subsidiebedragen voor deze reizen zijn vastgesteld als volgt: a. f 350. b. f 140. Eventuele verzoeken om subsidie moeten zo spoedig mogelijk worden ingediend bij de secretaris van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, Marnixstraat 44, Leeuwarden. De subsidiebedragen zullen worden uitbetaald, nadat de desbetreffende declaratie en het verslag door de secretaris van de N.L.F. zijn ontvangen. 26 juli 1961 H.L.v.g!

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 70