Voor belangstellenden is het nomogram voor f 0.25 per exemplaar verkrijgbaar. Bestellingen bij de Administrateur van het Labora torium voor Geodesie, de Heer F. M. C. van Duinen, Kanaalweg 4 te Delft (postzegels van f 0.25 of van veelvouden van dit bedrag bijvoegen). Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Jaarverslag 1960 Op 1 januari 1960 bedroeg het aantal gewone leden 191 en het aantal buitengewone leden 61. Op 31 december bedroeg het aantal gewone leden 188 en het aantal buitengewone leden 62. Op 4 februari overleed te Arnhem het buitengewoon lid de heer J. H. Pieters. Op 17 februari overleed te Arnhem het buitengewoon lid Ir. F. G. C. Rothuizen. Op 24 februari overleed het gewoon lid Ir. C. Krombeen. De algemene vergadering werd op 29 oktober gehouden te Utrecht. In de vacature Ir. W. J. J. van Lent werd, bij enkele kandidaatstelling, als voorzitter gekozen Ir. M. J. te Nuyl. In de vacature Ir. H. van den Berg werd als lid van het bestuur gekozen Ir. G. C. Dogterom. De notulen van deze vergadering werden gepubliceerd in dit tijdschrift, jaargang 76, blz. 354. De secretaris, Ir. G. C. Dogterom Litteratuuroverzicht Bos-Niermeyer: Atlas der gehele aarde. 41e druk, 23 x 38 cm, 172 blz., register 32 blz., J. B. Wolters, Groningen, 1961. Prijs f. 17.50. Hoewel uiterlijk niet veel veranderd, blijkt de een en veerstigste druk van de Bos-atlas onder de kundige leiding van Dr. F. J. Ormeling een belangrijke modernisering te hebben ondergaan. Ruim zestig geheel nieuwe kaarten werden aan de reeds bestaande verzameling toegevoegd, terwijl nog bijna twintig kaarten door vernieuwing of inhoudswijziging up to date zijn gebracht. Hierbij is, daar toch deze atlas in zeer sterke mate de rol van schoolatlas vervult, veel aandacht besteed aan het didactisch aspect. Zowel de kaartinhoud, de gebruikte signaturen als de kleuren zijn zoveel mogelijk aangepast aan de eisen die een goed onderwijs in de aardrijkskunde stelt. Vooral de vele thematische kaarten dragen ertoe bij dit doel zo goed mogelijk te bereiken. Echter ook voor niet-scholieren heeft de Bos-atlas zijn betekenis. We denken hierbij bijv. aan de kaart van het Ruhrgebied, dat toch 306

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 48