voor onze economie van zo groot belang is, terwijl het om een juist inzicht te krijgen in de betekenis van Nederland als zeevarende natie een gelukkige greep is geweest, in de kaart die de inter nationale en intercontinentale scheepvaartroutes aangeeft de positie van de Nederlandse koopvaardijschepen aan te geven op een willekeurige dag in het jaar i960. Daar, waar de inhoud van een kaart moeilijk de toestand van het ogenblik kan aangeven, als gevolg bijv. van zeer snelle staat kundige of technische ontwikkeling, is de datum van de redactionele afsluiting vermeld. De hier ontstane betrekkelijke, doch niet te vermijden onvolledigheid doet echter aan het geheel, dat ook typografisch een verzorgde indruk maakt, geen afbreuk. Hoewel in het voorbericht reeds wordt medegedeeld, dat „een periode van betrekkelijke rust in het atlasbeleid zal intreden", menen wij te mogen stellen, dat het de samenstellers ook niet eenvoudig zou vallen reeds bij een volgende druk een zo grote stap vooruit te doen, als zij thans hebben gedaan. H. L. v. G. Aannemersadresboek, 1274 blz., 15! x 24 cm, 2e druk, Uit geversmij Diligentia, Amsterdam, 1961. Prijs f. 35. De tweede druk van het aannemersadresboek is niet alleen veel uitgebreider dan de eerste druk, ook een groot aantal wijzigingen en verbeteringen is de bruikbaarheid en de hanteerbaarheid ten goede gekomen. Behalve een register van aannemersbedrijven, ook voor Suriname, Curasao en Aruba, bevat het boek mededelingen over de koop- en verkoopvoorwaarden betreffende bouwstoffen, over organisaties en instellingen in het bouwbedrijf, over vakbladen, opleiding en onderwijs. Het grootste deel van het boek wordt in beslag genomen door gegevens over aannemersbedrijven per soort van werk, waarbij onderscheid is gemaakt tussen 9 groepen, die in totaal in 31 ondergroepen zijn ingedeeld. Voor geodeten die vaak met de aannemerswereld te maken hebben, kan het goed verzorgde en op overzichtelijke wijze ingedeelde boek een nuttig hulpmiddel zijn. H. L. v. G. Bibliografie 307 naar gegevens van de geodetische documentatiedienst van de Technische Hogeschool te Dresden Vervolg van blz. 258) 528.735.2 Analytische luchttriangulatie Schut, G. H. Experiences with analytical methods in photogrammctry. Photogramm. Engng., Washington 26 (i960) 4, blz. 564-570, 4 tab. Mededelingen over de onderzoekingswerkzaamheden van de National Research Council of Canada betreffende de analytische luchttriangulatie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 49