Berichten 312 Analytical Aerotriangulation Applied to Photogrammetric Mapping for Highway Design. Photogramm. Engng., Washington 27 (1961) 1, biz. 64-71, 6 afb., 2 tab., 10 litt. Door toepassing van de analytische luchttriangulatie kan de paspunts- bepaling in hoge mate worden beperkt. Triangulatie van een uit vijf foto's bestaande strook. Analytische triangulatie is t.b.v. de wegenbouw daar toe te passen waar een geringe nauwkeurigheid wordt vereist. Verdere onder zoekingen van dit onderwerp worden nodig geacht. Kadaster en Hypotheken Eervol ontslagen m.i.v. 1-12-1961 de hoofdlandmeters N. P. Nap te Amsterdam en A. Olie te Alkmaar; m.i.v. 1-1-1962 de hoofdlandmeter-A M. F. Ferwerda te Breda; m.i.v. 2-4-1962 de bewaarder R. Meursinge Reijnders te Zutphen. Verplaatst m.i.v. 1-10-1961 de hoofdlandmeters Ir. W. F. van Beek van Amersfoort naar Alkmaar, Ir. A. H. van der Most van Groningen (bur. ing.-ver.) naar 's-Gravenhage C.T.O.m.i.v. 1-12-1961 de landmeter ie klasse H. A. Steijn Parvé van Roermond naar Haarlem. Technische Hogeschool, Delft Bij Koninklijk Besluit van 12 augustus 1961, nr. 17 is voor de periode van 1 september 1961 tot 1 september 1964 benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de afdelingen der Algemene wetenschappen en Weg- en water bouwkunde van de Technische Hogeschool te Delft Mr. P. de Haan, wetenschappelijk ambtenaar ie klasse aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Prof. De Haan is belast met het geven van onderwijs in het burgerlijk en agrarisch recht. International Training Centre for Aerial Survey Prof. Schermerhorn krijgt nogal eens de vraag of oude jaargangen van Photogrammetria nog verkrijgbaar zijn. In verband hiermede zou hij het op prijs stellen mededeling te ontvangen van hen die in het bezit zijn van jaargangen die zij willen verkopen. Hij is bereid voor de jaargangen tot 1948 een bedrag van 12.te vergoeden, voor die van 1949-1955 10.en voor die daarna 5.Opgave aan het adres ITC, Kanaalweg 3, Delft. Fédération Internationale des Geomètres I.v.m. het congres van de F.I.G. in 1962 zullen de volgende heren als vertegenwoordigers c.q. rapporteurs optreden. Commissie I: Ir. F. Harkinkcommissie IIProf. ir. G. F. Witt en Mr. ir. S. M. Meelker; commissie III: Ir. H. L. van Gent en Ir. G. A. van Wely; commissie IV: Ir. R. J. Rienks en commissie VII: Prof. ir. G. J. Bruins. Organisation européenne d'études photogrammétriques expéri- mentales Tot lid van het Comité Directeur van de O.E.E.P.E. is benoemd Mr. ir. S. M. Meelker, die hiermede Ir. B Scherpbier opvolgt. Tot lid van Commissie C is benoemd Ir. H. L. van Gent. 20 september 1961 H. L. v. G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 54