344 Ziehier de gehele achtergrond van het ontstaan van de rege lingen betreffende de verstrekking van kadastrale gegevens voor de voorbereiding van ruilverkavelingsovereenkomsten en de restitutie van de daarvoor betaalde kosten. De kwestie van de bevoegdheid van de hypotheekbewaarder en de beëdigd commies is een interne aangelegenheid van de dienst van het Kadaster en de Hypotheken. Van de zijde van de aanvragers der stukken zal men zich waar schijnlijk nooit afgevraagd hebben of hier een bevoegdheidskwestie een rol speelde en of de beëdigd commies hierbij als ambtenaar of als vertegenwoordiger van de aanvrager optrad. De inschakeling van deze functionaris werd alleen gezien als een mogelijkheid de verstrekking van de gegevens vlotter te doen verlopen, waarvoor men graag het verschuldigde commissieloon, dat ook voor extracten zonder bezwaardheden in rekening wordt gebracht, betaalde, en waarbij men het als een vanzelfsprekend feit aanvaardde dat dit commissieloon niet onder de restitutiebepalingen zou vallen. Zonder aan het betoog van Mr. ir. Van Huls te kort te doen, meende ik het bovenstaande ter verduidelijking van de situatie er aan te moeten toevoegen teneinde eventuele misvattingen, die ten aanzien van de ruilverkavelingsovereenkomst zouden kunnen ontstaan weg te nemen. Ir. A. D. OOSTRA en Ir. D. W. VISSER, De onderlinge afstand van landbouwwegen voor bouwland in Noord-Limburgse ruilverkavelingen i. Inleiding** Het ontwerp voor een wegennet in een ruilverkaveling zal in de eerste plaats afgestemd moeten zijn op: Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding, Wageningen, resp. Cultuurtechnische Dienst, Provinciale Directie Limburg: Thans verbonden aan de Cultuurtechnische Dienst, Provinciale Directie Noord-Brabant. In dit artikel worden de volgende begrippen gehanteerd Kaveleen stuk grond toebehorende aan een gebruiker en omgeven door het stuk van een ander. Perceeleen stuk grond dat een gebruikseenheid vormt voor het bedrijf waar het bij hoort bv. een perceel rogge. Perceleringde wijze waarop een kavel is ingedeeld in percelen. Verkavelingde ligging, grootte en vorm en de ontsluiting van de kavels die bij de bedrijven in gebruik zijn. Verkavelingsmodelde onderlinge rangschikking van de kavels binnen het wegennet. Bedrijfsgrootte-structuurde verdeling van het aantal bedrijven en de oppervlakte cultuurland in een aantal bedrijfsgrootte-klassen. Kavelontsluitingswegen: openbare doorgaande wegen die toegang geven tot de kavels (zie fig. i). Insteekwegen: openbare doodlopende wegen die toegang geven tot de kavels (zie fig. i).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 34