FOTOGRAMMETRIE Litteratuuroverzicht I.T.C.-publications Het is de redactie van het Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde een genoegen de aandacht te vestigen op een nieuwe reeks publikaties van het International Training Centre for Aerial Survey te Delft. Bedoelde publikaties verschijnen in twee series, t.w. A: Photogrammetry, en B: Photo-interpretation. In serie A verschenen tot heden: 1. W. Schermerhorn Actual problems in aerial survey. 2. H. G. Jerie: Blockausgleichung mit der Analogrecheneinrich- tung unter Verwendung von zusammengesetzten Sektionen. 3. F. E. Ackermann: On accidental errors with a systematic influence. 4. J. Visser Production of large-scale photo-mosaics based on slott ed templet control at the National Cartographic Centre of Iran. 5. F. L. Corten Image quality in air photography. Degradation and conservation of details in positive copying. 6. H. C. Zorn: The theoretical precision of the Santoni Stereo- micrometer. 7. C. Koeman: Photo, photomap, map. 8. F. Goudswaard: Adjustement of the relaysystem of the Poivilliers Stereotopograph B. 11. F. Goudswaard: A mechanical solution for the determination of omega in relative orientation of models of mountainous terrain (I.T.C.-Omega-computer). 12. W. Schermerhorn: Scientific results London Congress i960. Behalve de genoemde deeltjes Ai, A5, en A7, die onder dezelfde nummers ook in de B-serie zijn opgenomen, verschenen in deze serie nog: 8. D. A. Stellingwerf: Methods and results of a forestry photo- interpretation. 9. D. Goosen: A study of geomorphology and soils in the Middle Magdalena. Deze keurig verzorgde werkjes, in omvang variërend van 12 tot 40 bladzijden, en vaak rijk geïllustreerd met diagrammen, foto's of kaarten, bevatten wetenschappelijke bijdragen van de leden van de staf van het I.T.C. en van hun assistenten. De start tot het uitgeven van de genoemde reeksen zo schrijft de directeur van het I.T.C., Prof. dr. ir. W. Schermerhorn, werd eigenlijk gegeven door het geschenk dat hij ter gelegenheid van zijn 65ste verjaardag van zijn 20 medewerkers ontving, nl. een bundel artikelen, waaraan elkeen op het terrein van zijn eigen speciale interesse een bijdrage had geleverd. Kennisneming van voormelde publikaties kan zeer worden aanbevolen. Ir. H. L. van Gent

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 55