368 Voor commissie IV wordt door enige landen overwogen een splitsing in te voeren, nl. één voor stedelijke uitbreiding en één voor schattingen, e.d. De voorzitter, Collins, was geen voorstander van dit voorstel maar vroeg de rapporteurs der andere landen hier over te denken en t.z.t. hun mening kenbaar te maken. Het Bureau stelde verder voor een prijs van 250.ter be schikking te stellen voor de beste publikatie van jonge landmeters tot 35 jaar (commissie V). Dit voorstel zal aan het congres in Wenen ter bekrachtiging worden voorgelegd, evenals een voorstel om de heer Wantz (penningmeester der F.I.G. van 1950-1954) tot erelid te benoemen. Het tiende congres zal begin september 1962 in Wenen worden gehouden. Het ligt in de bedoeling de zitting van het Comité Per manent in 1963 in de Verenigde Staten te houden. Tenslotte werd als opvolger van Dr. Schiffmann als president van de F.I.G. Prof. Dr. Neumaier uit Wenen gekozen. De evenementen, behorende bij een zitting van het Comité Permanent, waren uitstekend georganiseerd en zeer goed verzorgd door de Zwitsers, aan wie hiervoor grote dank toekomt. Prof. ir. G. F. Witt Nederlandse Landmeetkundige Federatie Kort verslag van de hoofdbestuursvergadering van 10 november 1961 Aanwezig: Prof. ir. G. F. Witt (voorzitter), W. L. Lievaart, Prof. A. Kruidhof, Ir. F. Schuurman, Ir. M. J. te Nuyl, Ir. G. C. Dogterom, Ir. P. J. Bakker, Ir. H. L. van Gent en Ir. I. P. Toussaint. Afwezig met kennisgeving: Prof. R. Roelofs. Het verslag van de vorige vergadering wordt ongewijzigd goed gekeurd. De financiële afsluiting van het jubileumcongres blijkt, zonder aantasting van de begrotingspost, nog een klein overschot op te leveren. Het aantal regionale bijeenkomsten in het afgelopen seizoen bedroeg 11, te weten district Noord 4, district Zuid 4 en district West 3. District Noord-west (Amsterdam/Utrecht) en district Oost (Deventer) ontplooiden in het geheel geen activiteiten. Op verzoek van Ir. H. L. Rogge wordt besloten tot samenvoeging van district Zeeland en district Zuid. Blijkens een door de examencommissie uitgebracht verslag van de examens 1961 meldden zich voor de examens landmeettechnicus, landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar respectie velijk 31, 16 en 3 kandidaten, waarvan respectievelijk 16, 6 en 1 het diploma behaalden. Het hoofdbestuur betuigt zijn erkentelijkheid voor het voortreffelijke werk dat opnieuw gepresteerd is. Helaas is er een vrij groot financieel tekort op de examens.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 58