bestuur de loco-burgemeester, wethouder N. H. Pontzen, de con gresdeelnemers begroet en toespreekt. Prof. ir. G. F. Witt beant woordt hem en getuigt van de erkentelijkheid van de federatie voor de spontane medewerking van het stadsbestuur. Aan het banket wordt aangezeten door 139 dames en heren. Het woord wordt gevoerd door de loco-burgemeester van Tilburg, voornoemd, door Mr. ir. S. M. Meeleer, Prof. dr. R. Kronig, Prof. ir. W. F. Eijsvogel, Prof. dr. ir. W. Schermerhorn en Prof. A. Kruidhof. De sprekers worden beantwoord door de voorzitter. De eerste dag wordt besloten met een geanimeerd bal. De dames maken gedurende de morgenuren van de 13e september een excursie naar de Koninklijke AaBe fabrieken. De voorzitter opent om 9.45 uur de huishoudelijke vergadering. Na het voorlezen van enkele berichten van verhindering worden de in het verslagjaar overleden collega's herdacht, te weten: H. Abbes, chef-topograaf bij de B P M., H. J. Valkenhoff, gepensioneerd inspecteur van het voormalig Indische Kadaster, E. G. van Riet Paap, landmeter ie klasse van het Kadaster te Amsterdam en J. Eggens, oud-land meter van het kadaster te Deventer. Vervolgens memoreert de voorzitter het feit dat de hoofdlandmeters-A van het kadaster N. F. Ferwerda en T. R. Jonker zijn benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, met welke onderscheiding hij hen namens de N.L.F. gelukwenst. Het jaarverslag van de secretaris en het financieel verslag van de penningmeester worden zonder op- en aanmerkingen onder dank zegging goedgekeurd. De penningmeester wordt op voorstel van de kascommissie, bestaande uit Ir. A. Waalewijn en Ir. J. E. Alber- da, gedechargeerd. Tot leden van de nieuwe kascommissie worden benoemd Ir. J. E. Alberda en Ir. P. A. Roos. De begroting van 1961 wordt ongewijzigd en zonder op- en aanmerkingen goedgekeurd. Op voorstel van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie wordt de secretaris, die periodiek aftredend was, herkozen. De redactie van het Tijdschrift bestaande uit Prof. ir. G. J. Bruins, Mr. ir. C. G. van Huls en Ir. H. L. van Gent wordt eveneens herkozen. Bij de rondvraag vraagt Ir. A. Govers, of reacties zijn gekomen op de bekendgemaakte subsidieregeling voor internationaal contact. De voorzitter moet tot zijn spijt mededelen dat geen enkele aan vraag is binnengekomen, hoewel de N.L.F.-bijdrage niet te laag gesteld is. Hij doet een beroep op de aanwezigen tot stimulering van de jongeren in deze. Op suggestie van Prof. R. Roelofs wordt besloten in een volgend geval aan alle leden een rondschrijven te zenden, om aldus onbekendheid met de geboden mogelijkheden uit te sluiten. Om 10.05 uur sluit de voorzitter de huishoudelijke vergadering en brengt nogmaals zijn dank uit aan al degenen die meegewerkt hebben aan de organisatie en het welslagen van het congres. Vervolgens houdt Prof. A. Kruidhof zijn lezing, getiteld „Inter- 37i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 61