378 eisen die de fotogrammetrie aan de grondslag stelt, behandelde. Na de middagpauze werd het programma voortgezet met een exposé van de heer C. Sprenger over voorbereiding, uitvoering en afwerking van de fotovlucht. Ir. C. W. Moor besprak hierna de toepassing van de lucht- kaartering ten behoeve van het kadaster. Speciaal aan de organi satie, de voor- en naverkenning werd aandacht geschonken. De betekenis van de luchtkaartering voor stadsuitbreidings plannen werd door Ir. J. R. Rienks behandeld aan de hand van de voordelen die deze methode biedt. Tot besluit trachtte Ir. A. J. van der Weele een toekomstvisie te ontwikkelen voor de luchtkaartering, rekening houdende met economische, organisatorische en technische factoren. Al met al een geslaagd debuut van het N.G.L., dat in dit eerste succes een stimulans zal vinden om op deze weg voort te gaan en en dit congres zeker nog door vele zal laten volgen. Degenen die belangstelling hebben voor een vollediger overzicht van het ge sprokene worden verwezen naar het door het N.G.L. uitgegeven tijdschrift „Geodesia", waarin de voordrachten te zijner tijd zullen worden gepubliceerd. Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Notulen van het openbare gedeelte van de Algemene vergadering, gehouden op 21 oktober 1961 te Utrecht Aanwezig, volgens de presentielijst, 74 leden, te weten: i. Opening. De voorzitter, de heer Ir. M. J. te Nuyl, opent om 14.00 uur de vergadering met een woord van welkom tot de leden en buitengewone leden, zich in het bijzonder richtend tot de Kapitein ter Zee, Ir. W. Langeraar, hoofd van de Hydrografische dienst van de Koninklijke Marine, die zich bereid heeft verklaard een inleiding te houden. Staande herdenkt de vergadering de heren J. Eggens en E. G. van Riet Paap, respectievelijk overleden op 1 augustus en 13 juni van dit jaar. Allema, Bakker, Van Beek, Berends, Berendsen, Van den Berg, Van Beukering J. H. B., Bonekamp, Bos A. H. O., Buiten, Burger, Docters van Leeuwen, Doekes, Dogterom G. C., Dogterom W. A., Dijkstra R., Dijkstra R. S., Edel, Van Eendenburg, Eggen, Eggink, Feenstra, Ferwerda, Frederikse, Van Gent, Van der Graaf, De Groot H. H., Hemmes W. J., Hennink, Henssen, Hey, Homan, Van den Hoonaard, Ilsen, James, Jansen, Joosten, De Koning, Van Lent, Lok, Makkinga, Mantel, Meiborg, Van der Molen, Muller E., Van Nes, Te Nuyl, Outmans, Pieterson, Poortman, Prinsen, Quist, Resink, Rogge, Roos, Sanders G. H. M., Sanders J. H., Schipper, Schuurman, Snijder, Stoorvogel, Van der Tak, Tamminga, Terpstra, Toussaint I. P., Toussaint P. J., Ultee, Van der Wel, Westerbeek, Van der Wulp P., Wytema.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 68