379 De voorzitter wenst de heren T. R. Jonker en M. F. Ferwerda geluk met de hun verleende koninklijke onderscheiding. 2. Notulen. De notulen van de vorige Algemene vergadering, zoals gepubliceerd in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeet kunde, jaargang nr. 76, blz. 354, worden onveranderd goedgekeurd, onder dankzegging aan de samensteller. 3. Jaarverslag ingevolge artikel 14a van het huishoudelijk regle ment, zoals gepubliceerd in het Tijdschrift, jaargang nr. 77, blz. 306. Ir. P. A. Roos, sprekende namens de Afdeling 's-Gravenhage, dringt aan op meer uitvoerigheid. Thans krijgt men de indruk uit het verslag dat er niet veel gebeurt. Ook in 1958 is er door de ver gadering aangedrongen op een uitvoeriger verslag. De voorzitter antwoordt dat het jaarverslag in twee gedeelten moet worden gepubliceerd. Het ene gedeelte, behandelende hetgeen verricht is ter bevordering van de belangen van het kadaster en het verspreiden van kennis van het kadaster en de landmeetkunde wordt gepubliceerd in het Tijdschrift. Het andere gedeelte, behan delende de belangen van de leden, in het Orgaan. Deze zaken lopen uiteraard door elkaar. Nu is het de gewoonte om in het Tijdschrift een summier verslag te plaatsen en dat in het Orgaan wat uit voeriger te doen zijn. Indien echter de vergadering en de redactie van het Tijdschrift akkoord gaan met de opmerking van Afdeling 's-Gravenhage, zal het bestuur de suggestie overnemen. Het verslag wordt ongewijzigd goedgekeurd. 4. Bestuursverkiezing. Oorspronkelijk was het bestuur van mening dat dit jaar ook de voorzitter en de secretaris moesten aftreden. De statuten en het huishoudelijk reglement kunnen echter zodanig geïnterpreteerd worden, dat dit niet nodig is. Alleen de penning meester kan niet voor het bestuur behouden blijven. Hij moet aftreden en is reglementair niet herkiesbaar. De heer Wytema heeft reeds bij de rondvraag van het huis houdelijke gedeelte meegedeeld, dat hij deze zienswijze niet deelt. In wezen gaat het om de interpretatie van het woord „tussen tijds" in de artikelen 26 en 28 van het huishoudelijk reglement. Het bestuur vat „tussentijds" op als „tussen twee vergaderingen". Uit artikel 26 blijkt dat een bestuurslid normaliter aftreedt terstond na een algemene vergadering. Dit artikel regelt verder de gang van zaken indien -in tegenstelling tot de normale procedure een bestuurslid niet onmiddellijk na een algemene vergadering maar „tussentijds", dat is tussen twee vergaderingen in, aftreedt. Vervolgens geeft artikel 28 aan dat in dit geval een referendum mogelijk is. Indien de vergadering de bestuursinterpretatie niet aanvaardbaar acht, zullen behalve de penningmeester ook de voorzitter en de secretaris moeten aftreden. De laatstgenoemden zijn dan eenmaal herkiesbaar voor een periode van drie jaren. Na een discussie, waaraan de heren Ir. G. Homan, Ir. H. van den Berg en Ir. A. J. Wytema deelnemen, vraagt de voorzitter de vergadering of zij met de bestuursinterpretatie akkoord kan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 69