38i pelijk en landmeetkundig gebied samenwerken met de geodeten. De Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs kon zich maar nauwelijks of niet verenigen met deze conclusies en heeft, om een beter gefundeerd oordeel te krijgen over deze materie, onder haar leden een enquête gehouden. Daaruit is gebleken, dat de meerderheid der leden een hechtere maar administratief een voudiger band wenst tussen alle geodeten van academisch niveau. Deelneming van middelbaar landmeetkundigen acht men ongewenst. Over aansluiting bij het KIVI bleken de meningen verdeeld te zijn. Men is verder van mening dat de invloed van de individuele leden op de gang van zaken bij de NLF te wensen overlaat. Als resultaat van deze enquête is een uitvoerig schrijven gericht aan het bestuur van de NLF en de besturen van de aangesloten verenigingen. Het is wellicht een speling van het lot, dat deze brief werd verzonden in de maand waarin het 25-jarig bestaan van de NLF werd gevierd. In deze brief wordt de volgende reorganisatie voorgesteld. De voorzitter wijst erop, dat het hier om een uitermate belang rijke zaak gaat, waarbij het niet geoorloofd is om over ijs van één nacht te gaan. De Vergadering dient te bedenken dat K. en L. 25 jaar geleden een van de belangrijkste oprichters was. En, 15 jaar geleden haar dierbaarste bezit het tijdschrift dat toen gedurende 60 jaren een beeld had gegeven van de ontwikkeling van ons vak op technisch en juridisch-administratief gebied, heeft afgestaan aan de NLF. En dit tijdschrift zal, bij realisering van de voorgestelde reorganisatie, wéér in andere handen overgaan. Een ander zeer belangrijk punt vormen de internationale contacten welke van Nederlandse zijde thans door de NLF worden onder houden. Een wijziging op dit punt is stellig niet eenvoudig. Het bestuur is voornemens deze brief in de afdeling aan de orde de stellen en zal daartoe de brief volledig publiceren in het Orgaan. Mogelijk zijn er dan leden die over deze zaak in de pen willen klimmen om hun visie weer te geven. Het Orgaan staat voor hen „Onder gelijktijdige opheffing van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie en de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch ingenieurs wordt een algemene vereniging van geodetische ingenieurs opgericht, waarvan alle academisch gevormde geodeten en daarmee gelijk te stellen landmeters lid kunnen zijn. Deze vereniging neemt de doelstellingen van de NLF over, evenals de uitgave van het Tijd schrift voor Kadaster en Landmeetkunde. Een buitengewoon lidmaat schap wordt gecreëerd voor alle belangstellenden die statutair geen gewoon lid kunnen zijn en een junior-lidmaatschap voor studenten in de geodesie. Naast de genoemde algemene vereniging blijft de Ver eniging voor Kadaster en Landmeetkunde bestaan, speciaal ter beharti ging van de vakverenigingsbelangen van de geodeten in dienst van het kadaster. De Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie kan, hetzij opgaan in de algemene vereniging (waarbij haar leden, al naar gelang van hun status, lid of buitengewoon lid worden), hetzij haar bestaan als specialistische vereniging los van de algemene vereniging voort zetten. In het laatste geval wordt verwacht dat de geodeten-academici onder haar leden tevens lid zullen zijn van de algemene vereniging."

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 71