382 open. De voorzitter stelt voor de behandeling voorlopig op te schor ten en wijst met nadruk op een ander punt in NLF-verband. Het Hoofdbestuur van de NLF heeft besloten jaarlijks enige jonge geodeten in de gelegenheid te stellen studiebijeenkomsten of congressen in het buitenland te bezoeken door middel van een tegemoetkoming van ongeveer 70 in de reis- en verblijfkosten. Het is teleurstellend dat tot nu toe niemand van deze mogelijkheid gebruik wenste te maken. De voorzitter wekt de jonge collega's op om zich voor het komende seizoen alsnog op deze zaak te bezinnen. De voorzitter vraagt aan de secretaris van de NLF, Ir. I. P. Toussaint, of hij nog iets heeft mee te delen, hetgeen niet het geval blijkt te zijn. 6. Benoeming van vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur der NLF. Het voorstel van het bestuur om als vertegenwoordigers aan te wijzen voorzitter en secretaris wordt aangenomen. 7. Wijziging van het Huishoudelijk Reglement. De voorzitter deelt mede, dat het bestuur voorstelt de redactie van artikel 8 als volgt te wijzigen: Het bestuur heeft voor de voorgestelde wijziging twee redenen. In de eerste plaats om het verenigingsverslag parallel te doen lopen met de afdelingsverslagen. Vandaar de wijziging „afgelopen twaalf maanden" in „afgelopen kalenderjaar". De datum van 1 februari, om publikatie in maart of april mogelijk te maken, waardoor de verslagen winnen aan actuele betekenis. De datum van indiening van voorstellen voor de algemene vergadering kan niet naar een latere datum worden verschoven, omdat het reglement voorschrijft, dat de beschrijvingsbrief minstens een maand van te voren moet worden verzonden. Ir. J. L. G. Henssen wenst om taalkundige redenen de tekst te wijzigen en leest de tekst voor, zoals deze naar zijn mening zou moeten luiden. Ir. W. van Riessen meent dat alleen het woord „zenden" dient te worden vervangen door „leggen over". Na enige discussie wordt het aldus geamendeerde voorstel door de vergadering aangenomen met alleen de stem van de heer J. L. G. Henssen tegen. 8. Lezing over doel en werkwijze van de Hydrografische dienst van de Koninklijke Marine. Ir. W. Langeraar, Kapitein ter Zee, hoofd van de Hydrografische dienst van de Koninklijke Marine, Artikel 8: De afdelingssecretarissen zenden jaarlijks voor 1 februari aan de secretaris a. een verslag van hetgeen door de afdeling in het afgelopen kalender jaar is verricht; b. rekening en verantwoording over het afgelopen kalenderjaar. Artikel 8a: De afdelingssecretarissen zenden jaarlijks voor 1 juli aan de secretaris a. de door de afdeling aangenomen voorstellen voor de eerstvolgende algemene vergadering; b. c.q. een opgave van de door de afdeling gestelde kandidaten voor de leden van het bestuur van de vereniging.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 72