38 3 houdt een inleiding over doel en werkwijze van de Hydrografische dienst. De grote lijnen volgend, geeft spreker zijn gehoor een inzicht in hetgeen de zeeman uit de zeekaart moet kunnen lezen. Het doel van de zeekaart is de veiligheid van de zeevarenden te bevorderen, hetgeen inhoudt, dat deze kaarten tot op de dag bij moeten zijn. Deze eis houdt in, dat jaarlijks een groot aantal gegevens moet worden verwerkt. Gegevens, die zowel worden verkregen door de eigen dienst als door de hydrografische diensten van andere zee varende mogendheden. Na de inleiding dankt de vergadering de spreker met een hartelijk applaus en maakt een veelvuldig gebruik van de mogelijkheid tot het stellen van vragen. De voorzitter dankt de heer Langeraar voor zijn voordracht en is dankbaar voor de wijze waarop de heer Langeraar zijn gehoor heeft duidelijk gemaakt, dat het werk van de Hydrografische dienst behalve voor de veiligheid van de zeeman ook belangrijk is voor de economie van een zeevarende mogendheid. De voorzitter dankt namens de vergadering de spreker voor het gebodene. 9. Rondvraag. De voorzitter wil als eerste gebruik maken van de rondvraag en richt zich als volgt tot het scheidende bestuurslid de heer J. R. P. Bakker. „Mijnheer Bakker, U hebt gedurende 5 jaren deel uitgemaakt van het bestuur. Ik heb het genoegen gehad daarvan een jaar met U te mogen samenwerken. Ik ben onder de indruk gekomen van Uw grote werklust en accuratesse bij het financieel beheer. Om in de termen van de H. T. W. te spreken, voor U lagen de werkzaamheden volledig in het nauwkeurigheidsgebied 1. Daarvoor is K. en L. U veel dank verschuldigd. Maar wat mij persoonlijk nog belangrijker voorkomt, is de meer menselijke kant van de zaak; onze samenwerking is uitgegroeid tot vriendschap; daarvoor ben ik zeer dankbaar. hebt mij toen ik als groentje in het bestuur kwam met raad en daad bijgestaan. U hebt bovenal een belangrijke bijdrage geleverd in de prettige sfeer waarin de bestuursvergaderingen steeds werden gehouden. Bakker, voor dit alles onze beste dank. Geen der leden wenst van de rondvraag gebruik te maken. 10. Sluiting. De voorzitter sluit om 16.25 uur de vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen voor de prettige wijze, waarop de gedacht en wisseling heeft plaats gevonden. De secretaris, Ir. G. C. Dogterom Litteratuuroverzicht Rijkswaterstaat Communications In 1959 werd door de Rijkswaterstaat het begin gemaakt met een nieuwe serie wetenschappelijke publikaties in de Engelse taal onder de naam Rijkswaterstaat Communications, welke worden uitgegeven

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 73