391 Biz. N. D. Haasbroek. De grafische methode Leenhouts-De Groot toe gepast op de bepaling van de coördinaten van een dubbelpunt uit overtallige waarnemingen121 Dr. J. de Graaff-Hunter. Earth Shape and Potential193 Ir. J. C. O. van Gijsen. Bestrijding van fouten en afwijkingen in de optische afstandmeting 288 Prof. Dr.-Ing. Karl Gerke. Erfahrungen über Basismessungen mit Invardrahten und über elektronische Entfernungsmessungen im Dreiecksnetz I. 0313 Rapport over de Assemblée Générale van de Union Géodésique et Géophysique Internationale (U.G.G.I.) i960 te Helsinki 203 Litteratuur over zicht Boekbeoordeling door Ir. L. Aardoom Berreth-Hofmann, Kosmische Geodasie N. D. Haasbroek: De Groot, Goniometrische tafels in tien deci malen voor de sexagesimale en de decimale verdeling Ir. J. E. Alberda: Gleinsvik, Studiën über die Ermittlung der Geoid form und die Bestimmung von Meereshöhen aus Höhenwinkeln RECHT EN ADMINISTRATIE: Prof. mr. J. M. Polak. Problemen van Nederlands ruilverkavelings- recht9 Dr. S. O. van Poelje. Ruimtelijke ordening66 Ir. J. Rutgers. Gemeentelijke grondpolitiek84 Ir. W. N. van Nooten. Schattingen en schadevergoedingen bij onteigeningen 99 Ir. A. Schef f er. De taak van de geodetisch ingenieur bij het gemeen telijk grondbedrijf109 Dr. A. de Leeuw. Problemen van Belgisch ruilverkavelingsrecht 136 Mr. J. H. Jonas. Afscheidscollege van 16 juni 1961261 J. J. Gorter. Vaststelling van de kavelindeling bij ruilverkaveling 275 Mr. ir. C. G. van Huls. Enige fiscale aspecten van de ruilverkavelings overeenkomst 278 Mr. ir. C. G. van Huls. De functie van beëdigd klerk281 Mr. ir. C. G. van Huls. De verhouding Kadaster-Hypotheken 334 Mr. C. H. A. Heiser. De beëdigd klerk in de branding339 Ir. R. Jonkers. Enige kanttekeningen bij het artikel Enige fiscale aspecten van de ruilverkavelingsovereenkomst"340 Ir. A. D. Oostra en Ir. D. W. Visser. De onderlinge afstand van landbouwwegen voor bouwland in Noord-Limburgse ruilverkave lingen 344 Litteratuuroverzicht Boekbeoordeling door Ir. A. Govers: Het verslag van de Raad van Beheer van de Natio nale Maatschappij voor de kleine landeigendom over 1959 286 Prof. ir. G. F. Witt: Bayerns Flurbereinigung360 Prof. ir. G. F. Witt: Jaarverslag i960 Centrale cultuurtechnische commissie, enz361 FOTOGRAMMETRIE EN CARTOGRAFIE Ir. L. van Zuylen. Verslag van de tweede internationale cursus voor kaartreproduktie gehouden te München van 3-10 oktober i9603° Ir. J. A. C. E. van Roermund. Een nieuwe methode van kaartver vaardiging bij de Topografische dienst in Nederland157 135 222 300

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1961 | | pagina 81