25 gesteld. Hetzelfde geldt voor de in 1949 voor de eerste maal ge houden examens voor rekenaar en tekenaar. Met ingang van 1 januari 1947 werd de uitgave van het Tijd schrift voor Kadaster en Landmeetkunde, 62 jaar verzorgd door de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, aan de Federatie toevertrouwd. Aldus werd dit Tijdschrift, waarin reeds de publi- katies van de N.L.F. verschenen, het tijdschrift van alle bij de N.L.F. aangesloten verenigingen. Ook de bibliotheek van de Ver eniging voor Kadaster en Landmeetkunde werd onder beheer van de Federatie geplaatst. De Vereniging voor Kadaster en Land meetkunde heeft toen, door het nemen van de besluiten die deze overdrachten mogelijk maakten, bewezen dat zij een open oog had voor de aan de gang zijnde ontwikkeling. Dat deze besluiten niet zo gemakkelijk genomen werden zal duidelijk zijn. In de loop van dat jaar besloot ook de Indische vereniging ons Tijdschrift voor publikaties te gebruiken en haar eigen tijdschrift op te heffen De bijdrage die de N.L.F. verleende aan de totstandkoming van de topografische schetskaart op schaal 110000 mag zeker niet onvermeld blijven. De resultaten van een onder belanghebbende diensten gehouden enquête en de rapporten van Prof. Schermerhorn en Von Frijtag Drabbe, die tezamen met de toenmalige voor zitter der N.L.F., Prof. Kruidhof, in een in 1949 door de N.L.F. samengestelde commissie zitting hadden, leidden in 1950 tot de indiening van een rapport aan de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, waarin op de wenselijkheid van een ver schijnen van een dergelijke kaart werd gewezen. Op 18 april 1952 werd van de Minister van Defensie bericht ontvangen dat tot de vervaardiging van deze kaart, waaraan een zeer grote behoefte bestond en nog bestaat, kon worden overgegaan. Moge ook de door de commissieleden geuite wens dat de kaart iedere 8 ]aar wordt herzien, in vervulling gaan. In 1951 treedt de N.L.F. in de plaats van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde als lid van de F.I.G., waardoor zij zich ook op internationaal terrein begeeft. Teneinde de leden van de Federatie op de hoogte te houden van de recente ontwikkelingen in ons vak werd in 1953 met het houden van regionale bijeenkomsten begonnen. Dit instituut leidde een enigszins onregelmatig bestaan. Er waren j aren, dat de bijeenkomsten zeer druk werden bezocht, maar enige j aren geleden meende men dat het maar beter was deze speciale bijeenkomsten, die „in de provincie" werden gehouden, niet meer te organiseren. Maar ziet, de laatste jaren mogen zij zich weer in een grotere belangstelling verheugen. Gebleken is dat de keuze van onderwerpen en sprekers hier wel zeer sterk de belang stelling beïnvloedt. Op de werkzaamheden van andere commissies, zoals de com missie Kruyt, die voor onderzoek naar de opleiding van land-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 27