26 meettechnici, landmeetkundig woordenboek, enz. wil ik hier niet ingaan. Zij hebben ontegenzeggelijk hun nut gehad. Ik wil verder nog vermelden de instelling van een oorkonde, uit te reiken aan hen, die zich op landmeetkundig gebied ver dienstelijk hebben gemaakt, speciaal bedoeld voor de jongeren. Helaas kwamen tot nu toe slechts enkele jongeren voor deze oorkonde in aanmerking. Hopelijk verandert dit in de toekomst. Een groots evenement was het ge congres van de Federation Internationale des Géométres, door de N.L.F. georganiseerd en in 1:958 gehouden in Delft en Scheveningen. We kunnen met grote tevredenheid op dit congres terugzien. Aan het eind van mijn beknopt gehouden overzicht moet ik nog één commissie noemen: de structuurcommissie, die in 1958 haar rapport indiende. In de afgelopen periode heeft een evolutie plaats gehad; de geodetisch-ingenieur en de landmeetkundige H.T.S.-er zijn o.m. gekomen; ook in organisatorisch opzicht zijn bij verschillende diensten en instellingen wijzigingen aangebracht. Deze veranderingen zullen zeer zeker ook in de organisatievorm van de verenigingen der beoefenaren der geodesie doorwerken. Andere vormen dan de federatieve, die gedurende de afgelopen 25 jaar haar bestaansrecht heeft bewezen, zijn denkbaar. Mocht in de toekomst een andere wijze van organisatie worden gekozen, dan hoop ik dat de wensen, die Tienstra stelde t.a.v. de taak van de N.L.F.25 jaar geleden, ook dan weer in vervulling gaan. De wensen van Tienstra zijn vervuld: 25 jaar lang is op eendrachtige wijze samengewerkt en heeft de Nederlandse Landmeetkundige Federatie haar bestaansrecht bewezen en het hare bijgedragen aan de vooruitgang van de landmeetkunde in de ruimste zin. Allen die aan de werkzaamheden der N.L.F. op één of andere wijze, hetzij in bestuur, redactie of commissies, hebben deelgenomen wil ik hiervoor op dit ogenblik dankzeggen. 1936—1961 1936 een jaar, gelegen in een tijd van malaise en depressie. 1961 een jaar, waarin de hoogconjunctuur zich doet gelden. Hier tussen een periode van oorlog, vernietiging en wederopbouw. In deze 25 jaar heeft de landmeetkunde een bescheiden bijdrage ge leverd om de wereld beter leefbaar te doen zijn. Bescheiden, maar onmisbaar. Verbeteringen op civiel-technisch en landbouwkundig gebied zonder landmeetkundige toepassingen zijn ondenkbaar. Een goed functionerend grondkredietwezen zonder de handhaving van een behoorlijk kadaster, waarbij de geodeet een belangrijke rol speelt, is vrijwel onmogelijk. De N.L.F. heeft op haar wijze ertoe bijgedragen dat de geodeet zijn taak goed kan vervullen. Moge dit in de toekomst zo blijven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 28