Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie 50 Jaarverslag over het jaar I96O/I96I uitgebracht op de algemene ledenvergadering gehouden op 24 november 1961 te Utrecht. De vereniging telde op het emd van dit verenigingsjaar 251 leden, waaronder 18 firmaleden, terwijl op het eind van het vorige ver enigingsjaar het ledental 238 was, waarvan 9 firmaleden. De vergroting van het ledental is dus hoofdzakelijk het gevolg van een vermeerdering van het aantal firmaleden. Door een actie van het bestuur gedurende dit verenigingsjaar kon dit succes worden geboekt, hetgeen vooral financieel voor de vereniging een flinke steun betekent. Er werden in het afgelopen verenigingsjaar zeven bijeenkomsten belegd, de jaarvergadering inbegrepen. De volgende voordrachten zijn gehouden: 1) Te Delft: Ir. S. A. Hempenius over „Contrastover- drachtstheorie toegepast op de luchtfoto grafie". 2) Te Utrecht: Prof. dr. ir. W. Schermerhorn over „Het fotogrammetrisch congres Londen i960". 3) Te Delft: Prof. dr. ir. W. Schermerhorn over „De ge schiedenis van de aerotriangulatie". 4) Te Utrecht: Prol. Dr.-Ing. G. Lehmann over „Die Ver- wendung der Photogrammetrie beim Kataster und bei der Flurbereinigung in Deutschland". 5Te Wageningen: Dr. A. P. A. Vink over „Kaarteringsproblemen bij de bodemkaartering". 6) Te Delft: Ir. A. J. v. d. Weele over „Moderne ont wikkelingen in de bouw van fotogrammetrische instrumenten". 7) Te Utrecht: Prof. dr. ir. W. Schermerhorn over „Organi satie en uitvoering van luchtkaartering in ver schillende gebieden". Voor de voordracht van Dr. Vink waren medewerkers van de Stichting voor Bodemkaartering te Wageningen en deskundigen op het terrein van de bodemkunde van de Landbouwhogeschool mede uitgenodigd. De bijeenkomst te Utrecht gehouden op 26 mei 1961, waarop Prof. Schermerhorn sprak over de organisatie en uitvoering van luchtkaartering in verschillende gebieden, was georganiseerd in samenwerking met het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, Afd. Bouw- en Waterbouwkunde. Op de algemene ledenvergadering gehouden op 16 december i960 te Utrecht werden de heren Van Asbeck, Schermerhorn en Van Zuylen herverkozen als bestuurslid.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 52