5i De Heren Edelman en Den Hengst traden toe als bestuurs leden. De heren Bramlage en Von Frijtag Drabbe traden als zodanig af. Beide heren is dank gebracht voor het werk dat zij in het belang der vereniging hebben verricht. Door het bestuur zijn aan het comité dat verantwoordelijk is voor het congres, dat in 1964 in Lissabon wordt gehouden, voorstellen gedaan t.b.v. de organisatie van de bijeenkomst in 1964. Nederland heeft voor de periode 1960-1964 de leiding van Commissie VII (fotointerpretatie) op zich genomen. Prof. dr. Edelman vervult het voorzitterschap en Dr. Ver stappen het secretariaat van deze commissie. T.b.v. de voorbereiding van het congres te Lissabon zal te Delft een symposium voor de fotointerpretatie worden georganiseerd van 29 augustus tot 5 september 1962. M.i.v. 1 januari 1961 is de contributie voor gewone leden ver hoogd van 5.tot 7.50 en de bijdrage voor firmaleden is vast gesteld op 25. Deze verhoging is een gevolg van de verhoogde afdracht van de verenigingen aan de Nederlandse Landmeetkundige Federatie. De secretaris, Ir. L. van Zuylen. Fédération Internationale des Géomètres Dictionnaire technique Van Prof. Dr. E. Gigas, directeur van het „Institut für Ange- wandte Geodasie" te Frankfurt a.M., ontving de redactie van het Tijdschrift onderstaande op 15 dec. 1961 gedateerde brief. Sehr geehrte Herren! In dem mir vorliegenden Heft Nr. 6 Ihrer Zeitschrift ist ein Bericht über die Sitzung des Comité Permanent 1961 in Bern von Herrn Professor Witt enthalten, der von deutscher Seite nicht unwidersprochen bleiben kann. Es wird hier der Eindruck erweckt, als ob von Deutschland der Druck des Wörterbuchs verzögert worden sei. Ich sehe mich veranlaCt, auf Folgendes hinzuweisen. In lang- jahriger Zusammenarbeit des Institut Géographique National in Paris, der Royal Institution of Chartered Surveyors in London und dem Institut für Angewandte Geodasie ist das Manuskript des mehrsprachigen Wörterbuches entstanden. Es dürfte kein Zweifel sein, da 13 diese 3 Institutionen unter Leitung des Prasidenten der Kommission I, Herrn Professor Hegg, eine enorme Arbeitskraft in dieses Werk hineingesteckt haben, und es dürfte wohl ver- standlich sein, wenn diese Stellen besonders daran interessiert sind, daB dieses Werk in der Form und in der Auflage zu einem annehm- baren Preis herauskommt, wie es von diesen Institutionen für

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1962 | | pagina 53